امروز: یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
کد خبر: 29898
تاریخ انتشار: 2:13 ب.ظ - سه‌شنبه 2018/02/20
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه موقت اصفهان:

عضو خبرگان رهبری با اشاره به آیه ۲۷ سوره فرقان که می فرماید ظالم در روز قیامت دو دست خود را از حسرت گاز می‌گیرد گفت: در روایت آمده است یکی از مصادیق ظالم، فردی است که ارتباط خودش را با پیامبر، محبت اهل‌بیت و جلساتی چون عزای فاطمی قطع کرده است.

به گزارش مباحث،آیت الله سید ابوالحسن مهدوی پیش از ظهر امروز در مجلس روز شهادت حضرت زهرا (س) در گلستان شهدا اظهار کرد: امام عسکری «علیه‌السلام» فرمودند: «نَحنُ حُجَجُ اللهِ»؛ (ما [امامان] حجت‌‏های الهی [بر مردم] هستیم) و «جَدَّتُنا فاطمهُ حُجَّهٌ عَلَینا»؛ جدّۀ ما فاطمه «علیها‌السلام» بر ما حجت است.

وی بیان کرد: خداوند از همان ابتدا ولایت کلیه را به حضرت فاطمه «سلام‌الله‌علیها» داد و به همه جهانیان حتی انبیاء گفت اطاعت از ایشان واجب است.

عضو خبرگان رهبری تأکید کرد: قرآن هم در آیۀ ۲۴ سجده می‌فرماید «وَ جَعَلْنا مِنْهُمْ أَئِمَّهً یَهْدُونَ بِأَمْرِنا لَمَّا صَبَرُوا وَ کانُوا بِآیاتِنا یُوقِنُون»(و چون شکیبایى کردند و به آیات ما یقین داشتند، برخى از آنان را پیشوایانى قرار دادیم که به فرمان ما [مردم را] هدایت می‌‏کردند) این هم دلیل قرانی مطلب بیان شده است.

استاد حوزه تصریح کرد: حضرت فاطمه (سلام‌الله‌علیها) نشانه‌هایی داشتند: آن‌قدر در محراب عبادت می‌ایستاند که گاهی کف پاهایشان از طول ایستادن ورم می‌کرد و همچنین ازچهره‌شان نور ساطع می‌شد.

وی افزود: اهالی مدینه در خانۀ خود به‌جز نور خورشید نور اضافه‌تری می‌دیدند، در تاریخ نقل کرده‌اند بعضی خدمت پیامبر‌(صلی‌‌الله‌علیه‌وآله) رسیدند و گفتند: ما نوری دیده‌ایم، پیامبر (صلی‌‌الله‌علیه‌وآله) می‌دانستند منشأ صدور از کجاست؛ منتهی برای اینکه مردم از نزدیک متوجه شوند، فرمودند: به خانم‌هایتان بگویید بروند، ببیند دخترم کجاست، آن‌وقت متوجه می‌شوید نور از کجا آمده است، وقتی رفتند، دیدند حضرت مشغول عبادت هستند و صدور نور از آنجاست.

وی در ادامه اشاره‌ای به آیه ۲۷ سوره فرقان کرد که می فرماید ظالم در روز قیامت دو دست خود را از حسرت گاز می‌گیرد بیان کرد: در روایت آمده است یکی از مصادیق ظالم آن است که فرد ارتباط خودش را با پیامبر اهل‌بیت و همچون جلسات فاطمی قطع کرده است

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: کسانی که به وسیله گناه کردن در دنیا خود را سنگین کرده باشند توان پرواز کردن به سمت خداوند را ندارند، ولی محبت اهل‌بیت می‌تواند راه نجات آن‌ها محسوب شود.

وی با تأکید بر اینکه ذکر و یاد خداوند بهترین راه برای دوری از بیماری غفلت است، عنوان کرد: یکی از بهترین ذکرها، محب به اهل‌بیت است چراکه طبق آیه ۷ سوره انبیا اهل‌بیت، اهل ذکر نامیده شده‌اند

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها