امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 29896
تاریخ انتشار: ۸:۳۸ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱
چاپ این نوشته
Share
عضو خبرگان رهبری:

آیت الله مهدوی گفت:هر کس در روز سوم ماه جمادی الثانی زیارت خاصه حضرت فاطمه«سلام‌الله‌علیها» را بخواند و از خداوند طلب آمرزش کند، بخشیده خواهد شد که این زیارت شامل سه سلام و دعایی بعد از آن است

به گزارش مباحث، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی شامگاه دوشنبه مصادف با شب شهادت بانوی مکرم اسلام حضرت صدیقه طاهره، گفت: حضرت فاطمه(س) در حدود ٧۵ الی٩۵ روز بعد از پدر بزرگوارشان فوت کرده اند و علت این اختلاف عددی این است که این دو کلمه در گذشته و در زبان عربی یکسان و بدون نقطه نوشته می شده است.

وی با اشاره ای مختصر به اتفاقات پیش امده در پشت درب خانه حضرت علی و بستن دست های آن امام معصوم افزود: حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) برای دفاع از اما زمان خویش، وقتی در مسجد دیدند بالای سر امام علی شمشیر گرفته‌اند، به مردم غضب کردند، فرمودند، «خَلُّوا ابن عَمّی»؛ یعنی شمشیر را از بالای سر پسرعمویم کنار ببرید، اگر این کار را نکنید، نفرینتان می‌کنم.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: سلمان می‌گوید  همین‌که غضب کردند، ستون‌های مسجد از زمین فاصله گرفت، منتظر نفرین بودند تا عذاب نازل شود و همه ازبین بروند؛ اما امیرالمؤمنین(ع) فرمودند، سلمان، به دختر پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) بگو: مبادا نفرین کنید، خداوند پدر شما را رحمهٌللعالمین فرستاده بود، سلمان هم حضرت را از نفرین‌کردن منصرف کرد؛ زیرا مصلحت در این نبود  چرا که  اسلام از بین می‌رفت.

آیت الله مهدوی با اشاره به آیات و روایات در زمینه فضائل حضرت زهرا(س) بیان کرد: هر کس در روز سوم ماه جمادی الثانی زیارت خاصه حضرت فاطمه«سلام‌الله‌علیها» را بخواند و از خداوند طلب آمرزش کند، بخشیده خواهد شد که این زیارت شامل سه سلام و دعایی بعد از آن است.

وی اظهار کرد: در این دعا از خداوند می خواهیم همه ما را اهل بهشت قرار دهد و ما را انیس اهل بیت کندTخداوند ایمان را سبب تطهیر شما قرار داده است که ما را از شرک که یک نوع آلودگی روحی است پاک خواهد کرد.

آیت الله مهدوی با تاکید بر سخن حضرت فاطمه(س) افزود: خداوند متعال نماز را برای پاکی از کبر، زکات را سبب تزکیه نفس و افزایش رزق و روزی و روزه را برای تثبیت اخلاص در انسان قرار داده است.

وی در ادامه عنوان کرد: خداوند سبحان حج را برای بالا بردن دین، امامت و اهل بیت را برای حفظ از جدایی مردم، جهاد را عزتی برای اسلام، امر به معروف را برای مصلحت عموم مردم و نیکی به والدین را برای حفظ از غضب الهی قرار داده است.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها