امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 29841
تاریخ انتشار: ۸:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
چاپ این نوشته
Share
حجت‌الاسلام رفیعی در یادواره دویست و ده شهید بنی فاطمه:

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی گفت: در همه وصیت‌نامه‌های شهدا بر اساس قول مسئولین مربوطه، توصیه به پشتیبانی از ولایت‌فقیه است، امروز افرادی که در زمانی حداقل هشت سال در رأس قوه مجریه بودند غلط زیادی می‌کنند و دست به تضعیف رهبری می‌زنند، اگر نبود ولی‌فقیه اثری از انقلاب اسلامی باقی نمانده بود.

به گزارش مباحث، حجت‌الاسلامم دکتر رفیعی غروب امروز در مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) و گرامیداشت دویست و ده شهید و تجلیل از سردار اشتری که به همت حسینیه بنی فاطمه برگزارشده بود، اظهار کرد: شهدا بهترین الگوهای تربتی برای جامعه امروز ما هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس آیه ۱۱۱ و ۱۱۲ سوره توبه ۹ ویژگی از اخلاق‌های شهدا شمرده شده است، تصریح کرد: خداوند بدون دلیل خون شهدا را نمی‌خرد، خداوند معامله‌ای زیبا می‌کند و جان شهدا را به بهای بهشت می‌خرد.

حجت‌الاسلام رفیعی افزود: ویژگی‌هایی که قرآن برای شهدا ذکر می‌کند، عبارت‌اند از پشیمانان از گناه، خداپرستان، شاکر نعمت‌، روزه‌داران، نماز با خضوع گزاران، امر به معروف و نهی از منکر کنندگان و نگهبانان حدود الهی‌ هستند.

وی ادامه داد: امروز نیاز جامعه و جوانان ما این است که با اخلاق شهدا به مقابله با جنگ نرم دشمن برویم، امروز برای جامعه اسلامی بی‌حیایی، بی‌غیرتی، بی‌عفتی و بی‌حجابی بد است، به کمک پیاده‌سازی و فرهنگ‌سازی اخلاق شهدا در جامعه می‌توانیم رذایل را حذف کنیم.

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی تأکید کرد: شهید زین‌الدین‌ها، شهید همت هاو شهید بابایی‌ها مظهر تواضع، احترام به عالمان، مظهر نماز اول وقت بودند، من از همه مسئولین آموزش‌وپرورش درخواست دارم که وصیت‌نامه شهدا را در متن درس‌های دانش آموزان بگنجانند.

وی ابراز کرد: در همه وصیت‌نامه‌های شهدا بر اساس قول مسئولین مربوطه، توصیه به پشتیبانی از ولایت‌فقیه است، امروز افرادی که در زمانی حداقل هشت سال در رأس قوه مجریه بودند غلط زیادی می‌کنند و دست به تضعیف رهبری می‌زنند، اگر نبود ولی‌فقیه اثری از انقلاب اسلامی باقی نمانده بود.

حجت‌الاسلام رفیعی خاطرنشان کرد: به فرموده رهبری متأسفانه کسانی که امروز باید خود پاسخگو باشند، در جایگاه مطالبه گری قرار خواهند گرفت، ملت باید قدردان وجود نعمت چنین رهبری باشند.

وی اذعان کرد: خانواده شهدا به خود ببالید که اولین خون در راه ولایت را زهرای مرضیه فدا کرد و فرزندان و همسران شما پیروان این بانوی اسلام هستند.

کارشناس دینی عنوان کرد: وقتی امام معصومی در جامعه حضور فیزیکی ندارد، باید برای اداره جامعه نزدیک‌ترین فرد از لحاظ تقوا و عدالت و سیاست این مسئولیت را برعهده بگیرد، ولی‌فقیه چنین جایگاهی دارد.

وی در ادامه اشاره‌ای به روایتی از معصومین کرد و افزود: چنانچه مؤمنین یکسری امور را رعایت کنند، همچون شهید از دنیا رفته‌اند و دارای آن جایگاه ارزشمند هستند، داشتن محبت اهل‌بیت، درخواست توفیق شهادت به‌صورت دائمی در طول عمر و غلبه بر شهوت و کظم غیظ از آن جمله اموری است که چنانچه کسی رعایت کند همچون شهید از دنیا می‌رود.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها