امروز: جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 29725
تاریخ انتشار: ۲:۰۲ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
چاپ این نوشته
Share
استاد سطح عالی حوزه علمیه اصفهان:

استاد حوزه گفت: بعضی از کتب و متون حوزه علمیه در زمان خود بهترین منابع و مراجع و پاسخ گو نیاز های مردم جامعه بوده است، اما در حال حاضر ، نیاز های ما از محتویات کتاب ها فراتر شده و پاسخ گویی به آنها دچار مشکل شده است،بنابراین لازمه ایجاد پویایی در حوزه علمیه، تحقق تحول در متنون درسی است.

حجت الاسلام مجید انصاری تبار در گفت و گو با خبرنگار مباحث،، پیرامون تاکیدات رهبری مبنی بر ایجاد تحول در حوزه علمیه اظهار کرد: در زندگی شخصی، رفتار و روح هر فردی قطعا تغییر و تحول لازم است، چرا که تغییر رمز اصلی پویایی در تمام مسائل و روزمرگی ها است.

وی  با اشاره به کتب حوزوی به عنوان مهم ترین نقطه شروع برای ایجاد تغییر و تحول بیان کرد: بعضی از این متون در زمان خود بهترین منابع و مراجع پاسخ گو نیاز های مردم جامعه بوده است، اما در حال حاضر ، نیاز های ما از محتویات کتاب ها فراتر شده و نیاز های جامعه و پاسخ گویی به آنها دچار مشکل شده است.

استاد سطح عالی حوزه عنوان کرد: از مهم ترین مسائل، امور بانکی مطرح شده در کتاب ها است  که  در جامعه به گونه ای دیگر و طبق قوانین جدید اجرا می شود.

وی در ادامه افزود: لازم است این قوانین و مقررات در حوزه و کتاب ها و جزوات حوزوی ما مورد نقد و بررسی قرار بگیرد تا بتوانیم به نیاز های جامعه به بهترین نحو پاسخ دهیم.

حجت الاسلام انصاری تبار با تاکید بر معنای لغوی تحول تصریح کرد: تحول به معنای واقعی به معنای حرکت رو به جلو ، توقف نکردن و برنامه ریزی متناسب با نیاز های جامعه امروزی است.

وی با اشاره به سخن رهبر انقلاب إسلامی بیان کرد: کتاب های حوزه علمیه بایستی به روز شود، سختی متون برداشته و سخت ترین مباحث در قالب راحت ترین زبان ها نگارش شود.

استاد حوزه گفت: محتوای قوی و زبان ساده از مهم ترین اصولی است که می توانیم در بسیاری از دروس از جمله فقه و حتی رفع شبهات برأی عوام داشته باشیم.

حجت الاسلام انصاری تبار عنوان کرد: تا زمانی که کتابهای جدید و متناسب با نیاز های امروزه جامعه وارد حوزه و تدریس نشده است، به هیچ وجه نباید از منابع قدیمی دست کشید چرا که این کار خسارت سنگینی بر جای خواهدگذاشت.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها