امروز: جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 29620
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
چاپ این نوشته
Share
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:

مدیرکل اسبق ارشاد استان گفت: ما سه نوع مقاومت داریم، مقاومت در دین، مقاومت، نوع دوم، پایداری در برابر ظلم و ستم وگاهی حمله به‌موقع به دشمن که قوام جامعه را بیشتر می‌کند و استقامت برای رشد و تعالی است.

 

به گزارش مباحث، حجت‌الاسلام محمد قطبی پیش از ظهر امروز در چهارمین جلسه از سلسله سمینارهای علمی ولایت فقیه در سالن اهل بیت ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار کرد: درسالهای اخیر دشمن عظمت انقلاب را به خوبی درک کرده و طبیعتاً به همان نسبت دشمنی‌های خود را هم بیشتر کرده است.

وی با بیان اینکه دقت، بصیرت وآگاهی بیشتر امت اسلامی وظیفه ما است گفت: از دشمن جز دشمنی انتظار نمی رود، زندگی معنوی توأم با اقتدار و عزت زیر پرچم نظام جمهوری اسلامی ارزش است که باید با تمام وجود از آن صیانت کنیم.

حجت‌الاسلام قطبی ابرا زکرد: براساس آیه ۳۰ سوره فصلت، به دنبال ایمان به خدا باید استقامت وپافشاری کرد تا رحمت خداوند نازل شدند تنها در این صورت است که به آن جامعه بشارت داده می شود که از آینده نترسید و نسبت به گذشته محزون نباشید که خداوند یاور شما است و بهشت برین جایگاه شما خواهد بود.

وی تأکید کرد: براین اساس سه دسته استقامت داریم، مقاومت اول برای تقویت دین داری ودین دار بودن است، در شرایط فعلی یک روز به مناسک، یک روز به شریعت و اصول دین می‌تازند چنانکه در روزهای اخیر شاهدیم علی‌رغم همه ناجوانمردی‌ها علیه دین روی موضوع حجاب اسلامی هجمه وارد می‌کنند و افراد سست ایمانان را به سمت کاهش قوه تدین سوق می‌دهند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: مقاومت دوم در برابر ظلم، ستم و جنگ و آنچه از بیرون هجمه می‌آورند که یک جامعه اسلامی را منحرف کند.

وی افزود: در طول تاریخ بشریت این رونده هجمه برای انحراف، بوده و هست، هرچه یک جامعه سیاسی‌تر، دین‌دارتر و با بینش عمیق‌تر باشد هجمه دشمن علیه او بیشتر خواهد شد.

حجت‌الاسلام قطبی یادآور شد: پایداری در برابر ظلم دستم و گاهی حمله به‌موقع به دشمن قوام جامعه را بیشتر می‌کند، مقاومت سوم استقامت برای رشد و تعالی وپیشرفت است، امروز به شدت به هرسه نوع مقاومت نیازمندیم.

وی درپایان گفت: در نوع سوم استقامت، جامعه امروز ما به شدت نیازمند علم، دانش وفناوری است، انقلاب اسلامی ایران براساس این استقامت شکل گرفته و تا به امروز به سن چهل‌سالگی رسیده است.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها