امروز: جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 29616
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
چاپ این نوشته
Share
مدیر جامعه المصطفی العالمیه اصفهان :

مدیر جامعه المصطفی العالمیه اصفهان گفت: جامعه المصطفی العالمیه برآورده شده از اندیشه و فکر است، جامعه المصطفی دستاورد انقلاب است، امروز نام قرآن و اهل بیت (ع) در سراسر دنیا میلیون ها بار برده شده در مکان ها مختلف که حرف از دین نبود امروز اسلام را می شناسند. جامعه المصطفی عمری به اندازه عمر انقلاب دارد

مباحث، حجت الاسلام سید ابراهیم ملکی مدیر جامعه المصطفی العالمیه اصفهان پیش از ظهر امروز در نشست خبری مرحله نهایی و آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی المصطفی که برگزار شد، تقارن دهه فاطمیه و دهه فجر پیام های زیادی را دارد و اظهار کرد: بعد از رحلت پیامبر (ص)، حضرت فاطمه (س) وظیفه نگاهداری از دفاع از حریم ولایت را بر عهده داشتند، پس از فوت پیامبر (ص) سیره ای که مطلوب حضرت پیامبر (ص) بود به دلایلی که در جامعه وجود داشت حاصل نشد.

مدیر جامعه المصطفی العالمیه قیام امام حسین (ع) عامل بر همزدن معادلات ضد اسلام دانست و افزود: همه به اسلام معاویه و یزد تن داده بود و حضرت امام حسین (ع) با فدا کردن خود و اهل بیت خود اسلام را با خون خود آبیاری کرد و پرچم اسلام را بر افراشت، سپس امام زمان (عج) با تمام وجود ایستادن تا از اسلام ناب دفاع کنند اما پس از غیبت کبری به گونه ای شد که مردم از اسلام ناب دور شدند.

وی با بیان این موضوع که بعد از جنگ جهانی ابر قدرت ها قدرت ثروت و شهرت را به عنوان معادله تقسیم مرزها مشخص کردند، بیان کرد: فردی از ثلاله فاطمه  (س)، رهبر انقلاب اسلامی امام (ره) اسلام را احیا کرد و اتفاقی که امام حسین (ع) انجام داد و امام (ره) بر اساس انقلاب امام حسین (ع) انقلابی برای زمینه ظهور امام زمان (عج) را برپا کرد و مردم ایران در کنار ایشان ایستادند، شروع انقلاب از مردم ایران بود اما از مرزهای ایران بیرون رفت و معادلات جهانی را بر هم زد.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی ایران را پرچم دارد اسلام ناب محمدی دانست و اظهار داشت: در سراسر جهان افراد علاقمند و عاشق آمدند، آنها برای کسب اسلام ناب سفیران اسلامی بودند، جامعه المصطفی پرچم دار اسلام ناب در تمام جهان است، وظیفه جامعه المصطفی به دستور مراجع و مقام معظم رهبری پرچم داری در جهان اسلام را عهده داشته است.

وی از نگرانی دشمنان از گسترش اسلام در جهان سخن گفت و افزود: جامعه المصطفی برآورده شده از اندیشه و فکر است، جامعه المصطفی دستاورد انقلاب است، امروز نام قرآن و اهل بیت (ع) در سراسر دنیا میلیون ها بار برده شده در مکان ها مختلف که حرف از دین نبود امروز اسلام را می شناسند. جامعه المصطفی عمری به اندازه عمر انقلاب دارد.

وی وظیفه جامعه المصطفی را تربیت طلاب در تمام دنیا دانست و گفت: جامعه المصطفی تا کنون بیش از ۶۰ هزار نفر از ۱۳۰ کشور جهان فارغ التحصیل دارد و امروز بیش از ۱۴۰ هزار نفر مشغول تحصیل هستند، این آموزش ها برای براداران خواهران و خانواده طلاب برگزار می شود، بیش از ۱۸۰ رشته در مقاطع کاردانی و تا دکتری و سطح یک تا پنج حوزه رشته در جامعه المصطفی در حوزه حوزوی در جامعه المصطفی آموزش داده می شود و رویکرد آن دینی است.

وی ادامه داد: این دوره های شامل هم دوره های بلند مدت و هم کوتاه مدت است ، بیش از ۲۰ هزار نفر از ۱۰۰ ملیت دورهای کوتاه مدت را گذرانده اند، آنها به زبان خود در حوزه آموزش می بیند و به کشور خود بر می گردند، هم اکنون در ۷۰ کشور دنیا نمایندگی دارد و با بیش از ۱۰۰ کشور ارتباط دارد.

وی در خصوص فعالیت های جامعه المصطفی در اصفهان اظهار داشت : جامعه المصطفی اصفهان بیش از یک دهه تاسیس شده و امروز بیش از ۸۰۰ مصحل دارد. در اصفهان و ۲۵ رشته در مقطع کاردانی  تا دکتر و سطح یک تا چهار در بیش از ۱۴ گروه علمی تربیتی ، ۱۵ تشکل فرهنگی  و ۹ انجمن علمی دارد. تا کنون بیش از ۳۲ ملیت بیش از ۲۰۰۰ نفر آموزش دیده اند.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی ادامه داد: مباحث آموزشی و  پژوهشی، تربیت و قرآنی و حدیثی از فعالیت های اساسی المصطفی است، محوریت تربیت این مرکز حوزه قرآن و اهل بیت (ع) است، به منظور گرامی داشت خادمین قرآنی و حوزه قرآنی تنوع زیادی در آموزش قرآنی داریم و جشنواره ای در دو حوزه مهارتی و معارفی به صورت مسابقاتی برگزار می شود. این فرای یک مسابقه بوده و فرهنگ سازی در حوزه مقاطع مختلفی که دارد این جشنواره را بین طلاب غیر ایرانی برگزار می کند.

وی ادامه داد: این جشنواره افتخاری است برای جهان اسلام و نکوداشت آیت الله مظاهری و سخنرانی آیت الله مظاهری و آیت الله اعرافی و تکریم از منتخبین در ۲۶ بهمن ماه در سالن اهل بیت برگزار خواهد شد. مسابقات نهایی ان جشنواره در ۲۳ و ۲۴ بهمن در اصفهان برگزار می شود. در گرامی داشت آیت الله مظاهری همه مراکزی حوزوی مشارکت دارند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها