امروز: جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 29611
تاریخ انتشار: ۹:۴۵ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
چاپ این نوشته
Share
معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان:

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه باید عدالت، محور تمام فعالیت های جمهوری باشد، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی برخواسته از فریاد اسلام خواهی مردم بود.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مباحث پیرامون فسلفه تشکیل انقلاب اسلامی و نقش روحانیت با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی برخواسته از فریاد اسلام خواهی و توجه مردم به معارف اسلامی بود، اظهار کرد: معارف اسلامی برگرفته از کتاب و سنت پیامبر اسلام(ص) است و عدالت محوری در رأس برنامه های اسلام قرار دارد.
وی افزود: عمده ترین مطالبه مردم قبل از انقلاب اجرا شدن عدالت در سطح اجتماع بود که این عدالت در جمهوری اسلامی ایران برخواسته از دین و اسلام است در حقیقت چون شاخصه بارز اسلام اجرای عدالت و قسط در سطوح مختلف اجتماعی است.
معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: عدالت خواهی، در سطح نظری و عملی، در حکومت های ائمه اطهار و اولیاء الهی بدان پرداخته شده است و مردم ایران نیز با محوریت عدالت دست به قیام زدند.
وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی همواره به دنبال عدالت بوده اند و باید عدالت، محور تمام فعالیت های جمهوری باشد، اضافه کرد: از حیث نظری اسلام شناسانی که همان روحانیون هستند باید موضوع عدالت خواهی را تبیین و تشریح کنند همانگونه که روحانیون در طول تاریخ تشیع، سنگربان مسائل عقیدتی، دینی و فقهی مردم بودند.
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی حضور مردم در صحنه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را از شاخصه های حکومت اسلامی دانست و عنوان کرد: نظریه ولایت فقیه توسط امام راحل مطرح شد و بدین معنا است که فرد اسلام شناس و آگاه در رأس حکومت اسلامی، با شناخت دقیقی که از اسلام دارد می تواند مدیریت جامعه اسلامی را به دست بگیرد.
وی گفت: ولی فقیه، به دلیل اینکه جامع الشرایط است با بینش و شناخت کافی، سنگرهای جغرافیایی، فیزیکی و عقیدتی تشیع را حفظ می کند و از درون هم یک خود کنترلی دارد چراکه او باید عادل باشد و انسان عادل می تواند، عدالت اجتماعی را در جامعه پیاده کند.
معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: اگر برخی از نظریه پردازان غربی، نظریه عدالت را مطرح کرده و هیچ کس تا کنون نتوانسته است این نظریه ها را اجرا کند به این دلیل است که مجری اصلی این نظریه ها، فردی عادل نبود اما وقتی امام راحل نظریه ولایت فقیه را مطرح می کند؛ حاکم ولی فقیهی است که عادل است و می تواند عدالت اجتماعی را پیاده کند.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها