امروز: پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 29608
تاریخ انتشار: ۸:۵۷ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
چاپ این نوشته
Share
حجت الاسلام ملاندگاری:

کارشناس مسائل دینی گفت: خداوند در قران کریم می فرمایند: ما کمک رسانی اهل ضلالت را قبول نمی کنیم چرا که آنان در این کار ثابت قدم نیستند و عاقبت به خیر نمی شوند.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام محمد مهدی  ماندگاری شب گذشته در مجلس عزای حضرت زهرا(س) هیئت فاطمیون گفت: در زمان پیامبر شمار زیادی از افراد پیامبر اسلام را یاری کردند، ولی در این امر ثابت قدم نبودند لذا عاقبت به خیر نشدند.

حجت الاسلام ماندگاری بیان کرد: شمر در جنگ صفین به حضرت علی(ع) یاری رساند، ولی این یاری خالصانه و با ثبات نبود و عاقبت نیکی برأی او به همراه نداشت.

وی با اشاره به انواع یاری رساندن در دین اسلام عنوان کرد: یاری مومنانه و کاسب کارانه از انواع یاری رساندن به شمار می آید که اگر یاری رساندن شما برای دین و خداوند نباشد خدا شما را یاری نخواهد کرد.

کارشناس مسائل دینی  با تاکید بر آیات قرآن تصریح کرد: خداوند در سوره حمد می فرمایند، گروه ضالین کسانی هستند که راه خدا را گم کرده اند و از سرچشمه و نور حق دور شده اند.

وی اظهار کرد: سالانه به آمار گناه کاران و کسانی که برای دین عزاداری می کنند افزوده می شود ، چرا که آنان کسانی هستند که در راه دین ثابت قدم نیستند  و از یاری خداوند بی بهره مانده اند.

وی گفت: ما باید دین خدا، ولی خدا و ارزش های دینی را یاری کنیم، چرا که دین برای انسان ها پناهگاهی ایمن است.

ماندگاری افزود: یاری مؤمنانه به این معنی است که زهرا(س) برأی حفظ دین سختی های بسیاری کشید ، اما دست از یاری رساندن بر نداشت.

وی با اشاره به کاسبکارانه بودن بعضی از یاری رساندن ها تصریح کرد: امام انقلاب می فرمایند: قبل از آنکه بگویید انقلاب برأی ما چه کاری کرده است، از خود بپرسید ما برای انقلاب چه کرده ایم.

ماندگاری ضمن تاکید بر آیات قرآن گفت: انحراف، اضطراب و سقوط از عذاب های الهی در قرآن و نتیجه کسانی است که از دین اسلام جدا شدند و فکر می کنند که اوضاع خوبی دارند و این در حالی است که اینان کسانی هستند که خداوند آنان را یاری نکرده است.

وی بیان کرد: خداوند در قرآن کریم می فرمایند: من برای هر چیزی دلیلی خلق کرده ام، که همانا ولایت محافظ خیمه شماست.

ماندگاری افزود: هر کسی می خواهد ایمان و آخرت خود را حفظ کند بایستی محافظ ولایت باشد، چرا که سرزمینی که حافظ ولایت نباشد سرنگون خواهد شد.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها