امروز: پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 29604
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
چاپ این نوشته
Share
معاون سابق اداره سیاسی سپاه:

کارشناس مسئال سیاسی گفت: امروزه امریکا به مدد هدایت های رهبری و ایثار جوانان حزب اللهی از منطقه بیرون رانده شده است وبه همین سبب سعی در زدن پاتک هایی به انحا ء مختلف چون ایجاد اغتششات داخلی به ایران است.

 

 

به گزارش مباحث، محمود معلمی پیش از ظهر امروز به مناسبت ایام الله دهه فجر در جلسه بصیرت افزایی حوزه علمیه اصفهان در بین طلاب و روحانیون اظهار کرد: یکی از اصول جنگی این است که در جواب حملات، پاتک هایی از سوی دشمن شکست خورده صورت می گیرد.

*اغتشاشات اخیر پاتک امریکا برای بیرون رانده شدن از منطقه بود

وی با بیان اینکه بدونه یچ تردید ما در جنگ با جبهه استکبار هستیم و توانسته ایم به حول و قوه الهی، هدایت رهبری فرزانه وجهاد جوانان حز ب اللهی جبهه سلطه و ایادی آنها را از منطقه بیرونکنیم، گفت: بنابراین امریکا و هم پیمانان شوم منطقه ای اش سعی در ایجاد پاتک هایی علیه جمهور یاسلامی ایران هستند.

معاون سابق اداره سیاسی سپاه عنوان کرد: اغتشاشات اخیر که پشت صحنه هایی قابل تامل و قابل بررسی دارد، نمونه ای از این تحرکات خصمانه آمریکا بود براین اساس احتمال وقوع تکرار اتفاقات در روزهای آتی دهه فجر قطعا وجود دارد.

وی ضمن تاکید بر اینکه دادن هوشیاری و بصیرت افزایی در سطوح مختلف جامعه اعم از نوجوان و جوان و بزرگسال تا اقشار مختلف به عنوان راهکاری موثر در خنثی سازی توطئه ها و فتنه های دشمنان اذعان کرد: چهار عامل اصلی به عنوان عوامل پیش زمینه شکل گیری اغتشاشات مطرح است.

معلمی افزود: نخستین عامل درایجاد اغتشاشات که از سوی مردم و به حق مطالبه شد، عوامل اقتصادی بود، وجود و تشدید رکود، از بین رفتن سرمایه های مردمی در موسسات غیرمجاز، گرانی و تاخیر پرداخت حقوق بازنشستگان همگی باعث ایجاد هسته اولیه تجمعات اعتراضی شد.

  • دشمن با دریافت القای غلط با تمام قوا در میدان برای براندازی نظام اسلامی حاضر شد

وی ادامه داد: عوامل دسته دوم، عوامل اجتماعی چون تشدید نرخ بیکاری در خانواده ها، بالارفتن معضلات اجتماعی و بروز فسادهای اخلاقی متاثر از آن باعث حضور بیشتر مردم در تجمعات اعتراضی بود، سومین دسته از عوامل مربوط به عوامل به اصطلاح روانی هست که متاثر از تبلیغات سوء دشمن از طریق فضای مجازی با سمت و سوی سیاسه نمایی وضعیت کشور است.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: آدرس غلط دادن بهدشمن و تشویق دشمن از سوی برخی از عوامل داخلی و خائن مبنی براینکه در این زمان نظام اسلامی ضعیف شده است، عامل چهارم ایجاد اغتشاشات اخیر بود، چرا که دشمن با دریافت این القای غلط با تمام قوا در میدان برای براندازی نظام اسلامی حاضر شد.

*بازیگران اصلی فتنه اغتشاشات

وی با تاکید براینکه برنامه ریزی دشمن برای راه اندازی تحرکاتی علیه نظام اسلامی برای چهلمین سالگر پیروزی انقلاب اسلامی یعنی سالاتی بود که به دلیل دریافت ادرس غلط در این زمان اقدام کرد. گفت: نقشه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی تاکنون دفع شده است ولی رفع نشده است، ما آمریکا را از منطقه بیرون کردیم بنابراین باید منتظر پاتک‌های او به انحاء مختلف باشیم.

وی با تأکید بر اینکه بررسی نقشه‌های دشمنان ما را در برابر توطئه‌های آینده هوشیار می کند، گفت: توطئه و فتنه آشوب‌های اخیر دارای چند بازیگر اصلی بود که نخستین دسته، کشورهای بیگانه چون عربستان سعودی که حامی مالی و فرانسه که نقش پلیس خوب را بازی کرده و انگلیس و امریکا بود.

تحلیل گر مسائل سیاسی اذعان کرد: دسته دوم از بازیگران این اعتراضات، گروهک های ضدانقلاب ومنحرفین چون سلطنت طلب ها و کمونیست‌ها و تجزیه‌طلب‌ها و منافقین بودند، دسته سوم عناصر میدانی فریب خورده بوده که عمدتاً از میان جوانان و زنان هستند.

معاون سابق اداره سیاسی سپاه افزود: مرز میان اعتراضات و اغتشاشات خیلی زودتر از انچه که دمشن تصور می کرد از یکدیگر جدا شد و برهمین اساس فتنه اغتشاشات در سریعترین زمان ممکن شکست خورد.

وی با اشاره به اینکه نخستین عاملی که باعث شکست فتنه اغتشاشات شد، جدا شدن مردم معترض از جمعیت مخرب و ضئ انقلابی اغتشاشات بود، چرا که مردم برای بیانم طالبات به حق اقتصادی خود پا در میدان گذاشته بودندف ولی با شعارهای هنجارشکنانه و ساختار شکن علیه نظام اسلامی توسط عدهای مواجه شدند.

کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: سردادن شعارهایی چون «ما آریایی هستیم عرب نمی پرستیم» «رضا شاه روحت شاد»، «هم قرآن، هم اسلام هر دو فدای ایران» توسط اغتشاشگران، باعث شد مردم معترض به مطالبات اقتصادی صف خود را جدا کرده و بهخانه برگردند.

وی با بیان اینکه آتش زدن پرچم ایران در انزار عمومی حرکت دومی بود که باعث خشم مردم ایران شد که برای برافراشته شدن این پرچم، خونها داده بودند، تخریب اموال عمومی و شخصی افرادی که اصلا در جریان اعتراضات نبودند و انتشار تصاویر و اخبار آن باعث شد مرز معترض مرز خود را با غتشاشگران جدا کنند.

معلمی خاطرنشان کرد: شناسایی لیدرها و سرشبکه های اصلی اغتشاشاگران و دست نشانده دشمن در کمترین زمان که عمدتا از جوانان و بانوان بودند، باعث شد این فتنه اغتشاشات شکست بخورد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی براینکه شاخصه بارز مردم ایران این است  که چنانچه به کار ومسیر غلط خود پی ببرند سریع از راه خود باز میگردند،گفت: مخاطب شناسی و داشتن انصاف در تحلیل مسائل بسیار حائز اهمیت است، لذا روحانیون باید به این نمته توجه داشته باشند.

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید براینکه امروزه بهترین راهکار برای خنثی سازی توطئه ها بصیرت فازایی  است  که روحانیت جلودار این وظیفه  خطیر است ، گفت: در روزهای پایانی سال ۹۶ سال اقتصادمقاومتی هستیم ولی متاسفانه شاهدیم که دراقتصاد مقاومتی همزبانی هست ولی همدلی و همگامی نیست.

 

 

 

 

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها