امروز: پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 29594
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
چاپ این نوشته
Share
حجت‌الاسلام رهبر:

امام جمعه موقت اصفهان گفت: اندیشه های انحرافی برای حذف روحانیت وجود دارد و هر اقدام اشتباهی از سوی مسئولان، به حساب روحانیت نوشته می شود؛ اگر این اقدامات اشتباه ادامه پیدا کند همان بلایی که بر سر مشروطیت آمد بر سر انقلاب می آید. 

جت الاسلام و المسلمین محمدتقی رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار مباحث،پیرامون تبیین نقش روحانیت در پیروزی و صیانت از ارمان های انقلاب اظهار کرد: بدون شک نا و محتوای انقلاب اسلامی با نام روحانیت عجین شده وگره ای ناگسستنی خورده است.

وی  با بیان اینکه قوای سه‌گانه باید به گونه ای عمل کنند که اسلام تخریب  نشود، عنوان کرد: یک عده از مسئولان، خلاف ها و سوء استفاده هایی در حکومت انجام می دهند همچون اختلاس و حقوق نجومی که مربوط به روحانیون نیست اما چون نظام به نام اسلام است؛ بد نامی این اقدامات متوجه جامعه روحانیت می شود.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه تخلفات مسئولان، مردم را نسبت به اسلام و انقلاب بدبین می کند، افزود: اندیشه های انحرافی برای حذف روحانیت وجود دارد و هر اقدام اشتباهی از سوی مسئولان، به حساب روحانیت نوشته می شود؛ اگر این اقدامات اشتباه ادامه پیدا کند همان بلایی که بر سر مشروطیت آمد بر سر انقلاب می آید.

* روحانیت پرچم دار نهضت و مبارزات انقلابی بوده است

وی با بیان اینکه جایگاه روحانیت در جامعه  و انقلاب اسلامی نباید فراموش شود، تصریح کرد: علما تذکراتی به مسئولان داده اند و باید از حوادث تاریخ درس گرفت و مراقب بود برخی از عملکردها، لطمه به اسلام نزند.

حجت الاسلام رهبر با بیان اینکه روحانیت پرچم دار نهضت و مبارزات انقلابی بوده است، گفت: خیلی ها با ظلم مبارزه می کردند اما معتقد بودند که شاه جای خودش باشد اما نهضت امام راحل، برخواسته از اسلام بود و با تقدیم شهدا به پیروزی رسید؛ امام خمینی(ره) می گفت شاه باید برود و دست آمریکا از این مملکت قطع شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز  با اشاره به فعالیت های انقلابی خود عنوان کرد: بنده از زمانی که امام راحل، اولین بیانیه را دادند، این بیانیه را به صورت دست نویس و یا کپی، در خانه های شمال تهران به صورت شبانه توزیع می کردم؛ در حوزه علمیه قم مورد توهین و اهانت و ضرب و شتم قرار گرفتم، مدتی در زندان اصفهان بودم؛ همچنین پس از پیروزی انقلاب در درس امام خمینی(ره) شرکت می کردیم و در دیدار علمای اصفهان در محضر امام، بنده سخنرانی کردم و وفاداری مردم اصفهان به انقلاب را اعلام کردم.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها