امروز: جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 29591
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
چاپ این نوشته
Share
حجت الاسلام ماندگاری:

عضو هیئت‌امنای موسسه روایت سیره شهدا گفت: مسئولینی که دکور دفتر کارشان چندصد میلیون هست درگیر ویروس حب دنیا شده اند که اگر با تشدید خدمت به مردم درمان نکنند، قطعا دچار سرطان بدخیم دنیاپرستی می شوند.

به گزارش مباحث، حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری پیش از ظهر امروز در جلسه عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) که به همت طلاب حوزه علمیه اصفهان برگزار شده بود، اظهار کرد: ریشه یابی وقایع رخ‌داده در طول تاریخ می‌تواند برای عبرت ساز باشد.

وی با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرای مرضیه (س) و اتفاقاتی که در آن زمان رخداد که منجر به شهادت آن بانوی اسلام شد، گفت: همواره در به شهادت رسانیدن اهل بیت و معصومین (ع) حب دنیاو دنیا پرستی وجود داشته است.

* دنیا یک نوع ویروس است که چنانچه به یک واکسن تبدیل نشود، کشنده و مهلک خواهد بود

کارشناس مسائل دینی تصریح کرد: داشتن نگاه صفر و یکی به دنیا ازنظر اسلام غلط است چراکه چنانچه درست رفتار شود و جایگاه دنیا صحیح تعیین شود، می‌تواند تضمین کننده عاقبت‌به‌خیری افراد شود و اگر نگاه غلط باشد، موجب سیاه بختی و تبدیل شدن به قاتل امام زمان (عج) خویش می‌شود.

وی با بیان اینکه به نوعی دنیا یک نوع ویروس است که چنانچه ضعیف و به یک واکسن تبدیل نشود، کشنده و مهلک خواهد بود، گفت: در جوامع از گذشته تا کنون برای نهادینه شدن ویروس دنیا پنج مرحله بوده است که البته اسلام راهکارهایی برای درمان ان تجویز می‌کند.

حجت‌الاسلام ماندگاری ابراز کرد: نخستین مرحله ویروس دنیا، میل به دنیا است که علامتش گفت‌وگوهایی دنیایی بوده، داشتن و پروراندن آرزوی دنیایی و آرزوهای کوچک دومین علامتش هست؛ درمان ویروس میل به دنیا، افزایش ذکر خدا و پروراندن آرزوهای آخرتی است.

وی افزود: مرحله دوم ویروس دنیا، جمع‌کردن متاع‌های این دنیا است، ما باید حرص جمع‌کردن دنیا را در وجود خود جهت دهیم و به سمت حرص به خدمت و کسب معرفت و علم بکشانیم، به تعبیر امیر المومنین مثل دنیا چون خوردن آب دریا هست که هرچه می خوریم بیستر تشنه می شویم.

* جامعه ای که به خاطر دنیا از حق دفاع نکرد، دچار سرطان دنیاپرستی شده

کارشناس دینی خاطرنشان کرد: مرحله سوم ویروس دنیا، زیاده روی در مصرف دنیا هست، باید چیزی را جمع کرد و مصرف کنیم که بتوانیم با خود به آخرت بروبم، حضرت زهرا (س) در نماز و ذکر خدا زیاده روی کرد بنابراین به تأسی از معصومین تا می‌توانید در روضه‌ها و ذکرخدا وایثار وفداکاری زیاده روی کنید.

وی ابراز کرد: مرحله چهارم ویروس دنیا تبدیل به سرطان دنیا می‌شود وآن است که به خاطر دنیا از حق دفاع نکنیم، مردم مدینه بخاطردنیای خود از امام علی (ع) که حق بود دفاع نکردن، امروز هم خیلی ها به خاطر دنیا از حق همچون اجرای امر به معروف ونهی از منکر و فریاد علیه حقوق های نجومی دفاع نمی کنند.

حجت‌الاسلام ماندگاری عنوان کرد: مرحله پنجم ویروس دنیا این است که عده و یا جامعه ای برای آنکه به دنیا برسند با حق مبارزه می کنند، در زمان عاشورا هم مردم برای یک سبد خرما وچند سکه طلا با امام حسین (ع) یعنی امام زمان خویش مبارزه کردند.

وی یادآور شد: امروزهم بعضی ها بخاطررسیدن به پست دنیا مقابل ولایت ایستادند، بنابراین در حقیقت دنیا دوستی و دنیا پرستی قاتل حضرت زهرا (س) وامام حسین (ع) بود.

عضو هیئت‌امنای موسسه روایت سیره شهدا در تشریح راهکارهای تبدیل ویروس کشنده دنیا به واکسن نجات دهنده ابراز کرد: نخست آنکه دنیا را با مقایسه کردن در مقابل عظمت خداوند کوچک کنید، همچنین اگر دنیا را با عظمت آخرت و انسان مقایسه و سپس تحقیر کنیم، دیگر ویروس دنیا پرستی نمی‌تواند کشنده باشد.

وی بیان کرد: یکی از درس‌هایی که مکتب حضرت زهرا (س) به ما می‌دهد این است که دنیا را باید در دست قرار داد و خداوند را در قلب و با ابزار دنیا ذخیره‌ای را برای آخرت جمع‌آوری کرد، شهدا این چنین کردند، خود را به کمتر از بهشت نفروختند.

حجت‌الاسلام ماندگاری در پایان اظهار کرد: مسئولینی که دکور دفتر کارشان چندصد میلیون هست درگیر ویروس حب دنیا شده اند که اگر با تشدید خدمت به مردم درمان نکنند، قطعا دچار سرطان بدخیم دنیاپرستی می شوند.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها