امروز: پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 29532
تاریخ انتشار: ۱:۵۲ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
چاپ این نوشته
Share
حجت الاسلام والمسلمین دهنوی:

کارشناس مسائل خانواده گفت: حقوق متقابل بین زن و مردم با رعایت اعتدال از اصول اسلام است ولی متاسفانه در غرب جریان فمنیست برای زنان حقوقی مد نظراست که به صورت غیرقانونی وافراطی است

به گزارش مباحث، حجت الاسلام حسین دهنوی  پیش از ظهر امروز در جلسه  ای که  به همت دارالقرآن اهل البیت و با همکاری مهدقرآن شهرستان خمینی برگزار شده بود، در جمع مبلغین و خواهران طلبه  اظهار کرد: مولفه اصلی آرامش در زندگی رعایت حقوق مادی ومعنوی است.

 وی یان کرد:حقوق متقابل بین زن و مردم با رعایت اعتدال از اصول اسلام است ولی متاسفانه در غرب نیز برای زنان حقوقی مد نظراست که به صورت غیرقانونی وافراطی است .

مشاور مسائل خانوادهبا اشاره به اینکه در غرب جریانی به نام فمنیست وجود دارد که جانبداری افراطی از زنان است افزود:دردنیای غرب آنقدر به زن اهمیت داده اند که در بین خودشان از نظر رتبه، زن در رتبه نخست فرزند دومین رتبه، سگ سومین رتبه و مرد دارای آخرین رتبه است.

حجت الاسلام دهنوی  خاطر نشان کرد:حقوقی که خداوند در اختیار ما گذاشته است منشا الهی دارد وریشه در منبع وحی را داراست.

کارشناس مسائل دینی با اشاره به روایات از امامان معصوم(ع) در باره بیان مصادیق معاشرت به معروف با همسران تصریح کرد:از مصادیق بارز آن ناسزا نگفتن به همسر و عدم دست درازی بر آنهاست.

وی درادامه با مثال زدن زندگی حضرت زهرا (س)وحضرت علی (ع)از خانواده ها شیوه زندگی علوی را خواستار شد و  در پایان گفت:حق معنوی آقایان بر خانم ها این است که جدال وکشمکش وجود نداشته باشد چون خداوند در مرد نقش حمایتگری وتکیه گاهی قرار داده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها