امروز: پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 29526
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
چاپ این نوشته
Share
به میزبانی مسجد الامام:

مسئول برگزاری روضه اجتماعی گفت: در روضه های تخصصی، شرکت فعالانه مخاطب مردمی از یک سو و ارائه مباحث تخصصی از سوی دیگر مدنظر است، به نحوی که هم مخاطب شهری فعال شود و مباحث از چهارچوب نظری نشست های علمی خارج و هم محتوای روضه ها پربارتر شود.

به گزارش مباحث، محمود فروزبخش در گفتگو با خبرنگار این پایگاه پیرامون برگزاری روضه های اجتماعی  اظهار کرد: این روضه در ادامه روضه تخصصی است که در دهه اول صفر به مدت ۶ شب برگزار شد،  در آن روضه، سخنرانان به موضوع «آسیب شناسی تعامل جریان انقلابی با مردم» پرداختند.
وی بیان کرد: پس از آن حلقه های گفتگو در آن محفل برپا می شد و هر شب با حضور یک کارشناس بحث های داغی برپا بود، حجج اسلام مسائلی و کریمی و اساتید مجرب چون آقایان دوستانی، صفایی پور، مهرشاد و قاسم زاده کارشناسان این برنامه بودند.
فروزبخش افزود: آن چه در روضه های تخصصی مدنظر است، شرکت فعالانه مخاطب مردمی از یک سو و ارائه مباحث تخصصی از سوی دیگر است به نحوی که هم مخاطب شهری فعال شود و مباحث از چهارچوب نظری نشست های علمی خارج و هم محتوای روضه ها پربارتر شود.
وی خاطرنشان کرد: روضه  اجتماعی اخیر در سه شب همراه با نماز مغرب و عشا برگزار و  پس از عزاداری و منبر، حلقه های گفتگو تشکیل می شود، در شب اول، حجت الاسلام محمد قطبی رئیس دفتر تبلغیات اسلامی و در شب دوم مهندس علی اکبر بقایی و در شب پایانی دکتر سید مهدی مرتضوی در این حلقه حضور خواهند داشت.
فروزبخش در زمینه مقدمات روضه اجتماعی بااشاره به اینکه  لازمه این کار، سرریز شدن پیگیری های جدی عالمانه در یک بستر عمومی است،  گفت: برای همین پیش از برگزاری مراسم اصلی، حلقه های بحث نیز از هفته های گذشته مباحث خود را آغاز کرده بودند که در این میان دو حلقه شاخص وجود داشت.، نخست حلقه کارشناسان که یکشنبه ها به اصلی ترین مباحث تئوریک مربوط به زمانه می پرداخت و همچنین حلقه نوجوانان که عصرهای جمعه برگزار شد و در سطحی دیگر مفاهیم را انتقال می داد و نسل جوان تر را درگیر می کرد.

به مناسبت  ایام شهادت حضرت زهرا(س)  روضه  اجتماعی با موضوع «دین داری در زمانه آشفتگی»  از پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه به مدت ۳ شب با رویکردی اجتماعی به دینداری  به میزبانی مسجد الامام خیابان مهرگان برگزار می شود.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها