امروز: یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 29498
تاریخ انتشار: ۱:۳۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۷
چاپ این نوشته
Share
مدیرکل اسبق اداره تبلیغات اسلامی اصفهان:

استاد حوزه گفت: : از منظر اهل‌بیت عالم، جایگاه رفیعی دارد، بنابراین تکریم بزرگان دینی چون مرحوم آیت‌الله عبودیت سیره معصومین ما است، حیثیت حوزه‌های علمیه و وزنه اصلی علوم بر چهار محور است، ابتدا سکوت کردن، سپس گوش دادن، بعداحفظ مطالب و چهار عمل کردن و نشر آن است.

به گزارش مباحث، حجت‌الاسلام سید حسین بهشتی نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم یادبود مرحوم آیت‌الله عبودیت و حجت‌الاسلام استاد فاضل در مدرسه علمیه صدر بازار برگزارشده بود، اظهار کرد:فلسفه حضور روحانیون در حوزه‌های علمیه، جایگاه عظیم توجه دادن به سمت‌وسوی خداوند و تحصیل علوم دینی است.

وی بیان کرد: چنانچه بخواهیم در یک جمع‌بندی همه ارزش‌های قرآنی و اسلامی را ریشه‌یابی کنیم، سه ارزش سرآمد ارزش‌ها است، ارزش علم، تقوا و جهاد، که آیایت و روایت متعدی در این سه مورد بیان شده است.

استاد حوزه عنوان کرد: از منظر اهل‌بیت عالم، جایگاه رفیعی دارد، بنابراین تکریم بزرگان دینی چون مرحوم آیت‌الله عبودیت سیره معصومین ما است، حیثیت حوزه‌های علمیه و وزنه اصلی علوم بر چهار محور است، ابتدا سکوت کردن، سپس گوش دادن، بعداً حفظ مطالب و چهار عمل کردن و نشر آن است.

وی تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله عبودیت همواره در گوش طلاب و مردم آیه چهار سوره مبارکه حدید «وَهُوَ مَعَکُمْ أَیْنَ مَا کُنْتُمْ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ»(و او در هر کجا که باشید، با شما است و خدا می‌بیند هر چیزی را که می‌کنید) را زمزمه می‌کرد و همه را به سمت‌وسوی خداوند و توحید متوجه می‌ساخت

حجت‌الاسلام بهشتی نزاد گفت: آن مرحوم به واقع به این مطلب باور داشت که عالم محضر خداوند است و او ناظر بر همه اعمال ما هست، لذا این باعث فضیلت این سنگر نشین علوم دینی شده بود و همچنین بر دیگران هم براین سلوک اثرگذار بود.

وی ابراز کرد: هنر یک عالم الهی این است که با نشست و برخاست با او، ما از شک به سمت یقین برسیم، تکبر را بگیرید و تواضع بدهد، ریا بگیرد و اخلاص بدهد و شیفتگی و اسارت به ذخارف دنیوی را بگیرد و زهد بدهد، بدخواهی و دشمن را بگیرد و به‌جای آن لطف و خیرخواهی به ما بدهد.

استاد حوزه بیان کرد: عالم دین، طبیب و پزشک جامعه است، براین اساس در امر علوم دینی سخت گیری خاص شده است چون کسی که می‌خواهد متخلق به اخلاق اسلامی باشد، خود باید متخلق به اخلاق باشد.

وی در پایان تأکید کرد: زیبنده یک عالم دینی این است که زاهد باشد و فقط به سمت خداوند حرکت کند، چنانچه این‌گونه شد آن زمان خداوند نیز همه دل‌ها را به سمت آن عالم متوجه می‌سازد، آیت‌الله عبودیت این‌گونه بود.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها