امروز: یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 29378
تاریخ انتشار: ۱:۰۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۴
چاپ این نوشته
Share
نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان:

امام جمعه اصفهان گفت: علما مرزبانان جامعه اسلامی هستند تصریح کرد: عالمان مردم را از فتنه ها و دام های شیاطین آگاه می کنند و بر آنان روشنگری می کنند که اگر در دام شیاطین بیفتند به چه بلایی دچار خواهند شد براین اساس همواره مرز اسلام را پاسبانی می کنند

به گزارش مباحث، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله سیدمحمدعلی صادقی رئیس اسبق حوزه علمیه اصفهان با اشاره به ضرورت علم اندوزی عنوان کرد: اسلام به آموختن هر آنچه که مورد نیاز جامعه اسلامی باشد توصیه کرده اما مراد از عالم در روایات علمای دینی هستند.
وی با بیان اینکه علما مرزبانان جامعه اسلامی هستند تصریح کرد: عالمان مردم را از فتنه ها و دام های شیاطین آگاه می کنند و بر آنان روشنگری می کنند که اگر در دام شیاطین بیفتند به چه بلایی دچار خواهند شد براین اساس همواره مرز اسلام را پاسبانی می کنند
امام جمعه اصفهان در ادامه اظهار کرد: امام صادق علیه السلام می فرمایند: هرکس از شیعیان عالم به شریعت ما باشد و شیعیان را از ظلمت جهل بسوی نور علمی که اهل بیت به آنها دادند خارج کند در روز قیامت در صحرای محشر حضور می یابد در حالی که بر سرش تاجی از نور است که این تاج همه محشر را نورانی می کند.
وی با بیان اینکه این تاج نور به هرکسی عطا نخواهد شد افزود: برای اینکه به این درجات برسیم باید در جهت علم آموزی و آموختن آن به دیگران تا آخرین لحظه عمر با تمام توان تلاش کنیم.
مدیر حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اینکه بهترین مصداق عالم شیعه که در روایت فوق ذکر شد آیت الله صادقی بودند تشریح کرد: هرچه ایشان را ملاقات کردم یا در راه درس بود و یا در راه حرم که بیشتر با استاد خویش مرحوم آیت الله فانی ارتباط داشت.
وی با بیان اینکه حوزه نجف پس از بیرون راندن علمای ایرانی توسط صدامیان ضربه سنگینی دید خاطرنشان کرد: بهترین علمایی که در حوزه نجف زبانزد بودند ایرانی ها بودند اما این علما در کشور پخش شدند و هرکجا که قرار گرفتند منطقه ای را روشن کردند.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آیت الله صادقی وقتی به اصفهان آمدند شاگردان خوبی را تربیت کردند افزود: ایشان تا آخرین لحظه عمر با برکت خود در راه تربیت و روشنگری تلاش کردند و مصداق بارز لایکلف الله نفسا الا وسعها بودند چرا که تا نفس داشتند کار کردند.
وی با بیان اینکه علما نباید در سنین کهنسالی دست از ترویج علم بردارند تاکید کرد: همانطور که آموزش دادن علم دائمی است و باید تا پایان عمر تعلیم شود آموختن علم هم دائمی است چراکه تا آخر عمر هم که تلاش کنیم نمی توانیم قطره ای از علم اهلبیت را بیاموزیم.
آیت الله طباطبایی نژاد در توصیه ای به علما گفت: همه ما باید به اندازه وسعمان برای اسلام تلاش کنیم که معنی حقیقی وسع تا زمانی است که انسان بیهوش شود و از حال برود براین اساس پیری و بیماری نباید باعث توقف فعالیت علمی شود همانطور که نماز را باید تا زمانی که جان داریم اقامه کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: طلاب و روحانیون نباید به بهانه کهولت سن یا بیماری از تبلیغ و ترویج دین غفلت ورزند هرکس باید به هر اندازه می تواند در راستای ترویج رسالت الهبیت تلاش کند

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها