امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 29146
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
چاپ این نوشته
Share
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی واحد اصفهان:

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی واحد اصفهان از برگزاری سلسله سمینارهای علمی «ولایت فقیه» با هدف تقویت باروها و نظام تفکری اسلام طلاب برای معرفی به جهان خبرداد.

به گزارش صاحب نیوز؛به نقل از مباحث، حجت الاسلام محمد قطبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه پیرامون تشریح برنامه های دفتر تبلیغات اسلامی واحد اصفهان اظهار کرد: اتفاقات اخیر از درگذشت خادمان ملت در حادثه غرق ضدن کشتی سانچی را تسلیت می گویم.

وی درادامه به اغتشاشات اخیر در خیابان ها و اعتراضات مردم نسبت به مسائل معیشتی و اجتماعی اشاره و گفت: در این عرصه نباید فراموش کنیم که مطالبات مردم به حق بود، ولی دراین میان دشمنان قسم خورده ملت و نظام اسلامی نیز چون همیشه در کمین فرصت برای ضربه زدن به نظام بودند.

حجت الاسلام قطبی یادآور شد: به نظر می رسد اگر اندیشه سیاسی را درک کنیم قطعا رفاه ملی نیز حاصل می شود، باران معرفتی نظام سیاسی اسلام به بدن اغلب افراد جامعه نخورده است، اگر کسی زیر چتر اندیشه علوی قرار گیرد منادی تفرقه نخواهد داد.

وی با بیان اینکه یکی از لوازم و ثمره این اندیشه علوی، وحدت است، گفت: امروزه چتر مفهومی نظام سیاسی اسلام مهمترین نیاز است، لذا با توجه بهاینکه نظریه چپردازان دنیا بیان کرده اند پس از دوران عصر مدرن و پُس مدرن، عدر عصر ترنس مدرن بازگشت معنویت در دنیا رخ میدهد، باید بتوانیم مفاهمی ارزشمند خودر ا برافراشته کنیم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی واحد اصفهان تصریح کرد: طبیعتا وقتی توصیف به این مطلب می رسد که مردم دنیا یک بازگشت به معنویت خواهند داشت، سیاستمدارن به سمت توصیه هایی مرتبط با این واقعه می روند، نظریه پردازان بیان کرده اند، سرعت بازگشت انسان به معنویت سرعت بسیار بالایی است.

* نظریه ولایت فققیه امروزه جهانی شده است

وی با تاکید براینکه بشریت قطعا در عصر بعدی به یک معنای اشتراکی مهم مرتبط با معنویت خواهد رسید، یادآور شد: عصر مدرن و پُس مدرن یک چالش بود و لی ترنس مدرن یک فرصت بی بدیل برای نظام سیاسی اسلام است.

حجت الاسلام قطبی عنوان کرد: وظیفه ما این است که نظام فکری خود را به دنیا معرفی کنیم، برای توسعه این تفکر و تعمیق این باور باید فعالیت علمی کنیم، لذا برگزاری سلسله سمینارهای علمی با موضوع «ولایت فقیه» ویژه طلاب و روحانیون معزز اصفهان به این منظور برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: اساس نظریه ولایت فقیه را علمای زیادی مطرح کردند، پیشینه روایی و علمی آن در منظومه آراء و اندیشه های اهل بیت وجو دارد، امام راحل ۱۳ جلسه از درس خارج فقه خود را در نجف پیش از انقلاب اسلامی به این مبحث ولایت فقیه اختصاص دادند و مجموع آن در قالب کتابی چاپ شده است.

حجت الاسلام قطبی ابراز کرد: نظریه ولایت فقیه امروزه جهانی شده است، سامانه ای راه اندزی شده که تا کنون بالغ بر ۶۰۰ نفر از طلاب و مبلغان اصفهان برای شرکت دراین سلسه جلسات ثبت نام کرده اند که در روز چهارسنبه هفته جاری نخستین سمینار علمی در سالن اهل بیت برگزار می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که ولایت فقیه مولود انقلاب اسلامی نیست، بلکه ولایت فقیه در طول تاریخ شیعه مطرح بوده است و ولی بالندگی و رشد آن در انقلاب اسلامی رخ داد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها