امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 28642
تاریخ انتشار: ۹:۴۳ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
چاپ این نوشته
Share
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: بزرگترین وجه تمایز روحانیت شیعه با روحانیون سایرادیان این است که خود پیشتاز در عمل خاصه عرصه جهاد و شهادت هستند.

به گزارش مباحث ؛آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد شامگاه یکشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه برنامه های نهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان را تشریح کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: قریب به ۱۰ سال پیش تصمیم براین گرفته شده که برای رفع مظلومیت از چهره شهدای روحانی ، کنگره ای سالانه  برگزار شود.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار درسطح کشور کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان در سال ۸۸ برگزار شد، تصریح کرد: تا به امروز بالغ بر ۵۹۰  شهید روحانی اعم از شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شناسایی و پرونده های آنها احصا شده است.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری هرساله این اجلاسیه، رفع مظلومیت از چهره شهدای روحانی است و این عظمت و وجه تمایز روحانیت شیعه، باید برای نسل جدید حوزه های علمیه تبیین شود.

وی ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی جمعیت روحانیت حوزه علمیه اصفهان قریب به ۳هزار نفر بوده است  که از این تعداد قریب به یک ششم آنها در عرصه جهاد به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

رئیس ستاد کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان ابراز کرد: نهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان روز پنج شنبه ۲۰ مهرماه در حسینیه شهدای بسیج ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(ع) برگزار می شود.

وی با تاکید بر ضرورت اقدامات و برنامه های فرهنگی جنبی در کنار برگزاری چنین کنگره هایی گفت: متاسفانه همه دولت ها در عرصه تخصیص بودجه های فرهنگی مختص چنین برنامه هایی برای شهدا همچون ساخت مستند ها و فیلم های سینمایی و برنامه هایی از این قبیل کوتاهی کرده اند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها