امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 28639
تاریخ انتشار: ۹:۴۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
چاپ این نوشته
Share
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج):

دبیر نهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان، گفت: نهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان با معرفی شهید شاخص سال، حجت الاسلام سید حسن بهشتی نژاد بیستم مهرماه، برگزار می شود.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام رضا غفاری پور، پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، تجلیل و پاسداشت مقام شهدا یک فریضه است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان ادامه داد: برای نخستین بار کنگره شهدای روحانی کشور در سال ۸۸ در استان اصفهان برگزار شد و پس از آن طبق تصمیم ستاد کنگره که به ریاست امام‌جمعه اصفهان است، هر ساله اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه امسال برای نهمین سال متوالی، اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان در تاریخ ۲۰ مهرماه پنج شنبه در خیمه بسیج ناحیه مقاومت امام صادق (ع) با حضور خانواده شهدا خاصه خانواده‌های شهدای روحانی و طلاب و روحانیون معزز حوزه علمیه برگزارمی شود، گفت: سخنران ویژه این اجلاسیه حجت الاسلام حاجی صادقی، جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان تأکید کرد: هرساله یک شهید روحانی به عنوان شهید شاخص و برجسته سال در سطح کشور از میان شهدای روحانی انتخاب می شود که امسال شهید حجت الاسلام ردانی پور از اصفهان انتخاب شده است، همچنین شهید حجت الاسلام سید حسن بهشتی نژاد از شهدای ترور به عنوان شهید شاخص روحانی استان اصفهان انتخاب شده است.

وی افزود: ۹۶ شهید حجت الاسلام سید حسن بهشتی نژاد از جمله شهدای ترور درسال ۶۰ در ۲۱ رمضان است که توسط منافقین کوردل به شهادت رسید.

حجت الاسلام غفاری پور ابراز کرد: برای برگزاری هرچه باشکوه تر اجلاسیه شهدای روحانی و ایثارگر ۹ کمیته اجرایی از ماه‌ها قبل تشکیل شده و همچنین بازدید از ۱۵ خانواده شهید روحانی تاکنون صورت گرفته است که تجلیل ازاین خانواده‌ها در روز اجلاسیه جز برنامه‌های پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: جمع شهدای روحانی در سطح کشور چهار هزار و ۵۵۸ نفر است که این آمار طبق اطلاعات بیان شده بنیاد شهید کشور به نسبت دیگر اقشار بالاترین بوده، به تعبیری تعداد شهدای روحانی در دوران دفاع قدس به نسبت جمعیت روحانیون آن زمان، عددی بالا است.

دبیر نهمین اجلاسیه شهدا وایثارگران روحانی استان اصفهان، خاطرنشان کرد: تعداد آمار شهدای روحانی ۵۹۰ شهید است که ۳۲ نفر از آنها متعلق به دیگر استان های کشور بوده ولی در حوزه های علمیه اصفهان تحصیل کرده و از اصفهان به جبهه نبرد حق علیه باطل اعزام شده اند.

حجت الاسلام غفاری پور اذعان کرد: طبق آمار رسمی بنیاد شهید کشور تعداد شهدای روحانی دو ونیم برابر دیگر اقشار است که نشان از پیشتازی روحانیت در عرصه جهاد و شهادت دارد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این اجلاسیه بیان کرد: نسل جدید حوزه های علمیه باید بدانند که نقش حوزه های علمیه و روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی، تداوم آن و دوران هشت سال دفاع مقدس و چه بسا جنگ نرم امروز دفاع از حرم بسیار پررنگ بوده و هست.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان افزود: ما وظیفه داریم امروزه نقش روحانیت را در پاسداری از خون شهدا تعریف کنیم، امروز هم یک دفاع مقدس در حال انجام است و در جنگ نرم روحانیت چون گذشته نقشی مؤثر دارند، بنابراین برای انتقال این مفاهیم باید تلاش کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها