امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 28628
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
چاپ این نوشته
Share
امکام جمعه موقت اصفهان:

امام جمعه موقت اصفهان گفت: شعور حسینی داشتن یعنی قهرمانانه درمقابل ابر قدرت ایستادن و شهید حججی نمونه ای از استقامت در برابر دشمنان تکفیری است که امروز چنین عزتی در میان ملت مسلمانان پیدا کرد.

به گزارش مباحث، آیت الله سید مجتبی میردامادی، پیش از ظهر امروز در جمع عزاداران حسینی در حسینیه ثارالله  اصفهان با اشاره به  مساله شور و شعور حسینی در عزاداری های حسینی اظهار کرد: هر دو موضوع مهم است و مانند دوبال یک هواپیماست.

امام جمعه موقت اصفهان، بابیان اینکه اگر یکی از این بالها  شکست دیگری کارایی ندارد و از پرواز باز می ماند تصریح کرد: باید دید شعار وشعور دراسلام چیست، حج یک فریضه بسیار مهم اسلامی است و اعمالی که در مناسک حج انجام می شود مانند رفتن به میقات، لباس احرام پوشیدن، طواف، سعی و تقصیر از شعائر الهی است.
وی در ادامه سخنانش به مقوله هنر از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداخت و بیان اضافه کرد: هر کاری که با هنر همراه باشد جاودان وماندگار است، تعزیه خوانی، مداحی وهر خدمت دیگری به دستگاه اباعبدالله الحسین اگر باهنر آمیخته باشد اثر مطلوب تری بر قلبها خواهد گذاشت.

آیت الله میردامادی تعلق خاطر داشتن به امام حسین را ارزشی بسیار بزرگ دانست و ضمن اشاره به قسمتی از وصیت نامه امام خمینی رحمت الله علیه که فرمود عشق به امام حسین(ع) در عزاداری امام حسین است، گفت: گریستن بر غریبی سالار شهیدان شور است، شعور در عاشورای حسینی زیر بار ذلت نرفتن و تسلیم دشمنان نشدن است.
وی ادامه داد: در کلاس درس حسین بن علی که برای جهانیان و مردم آزاده همیشه و در تمام اعصار جاری و ساری است این است که سعی کنیم عبد خدا باشیم، تسلیم زورگوییهای دشمن نشویم، همانطور که قران کریم می فرماید: اگر دشمن شما را دعوت به مذاکره کرد با بردگی اشتباه نگیرید.
امام جمعه موقت اصفهان تاریخ عاشورا را با زمان امروز مقایسه و خاطرنشان کرد: روزی که مسئولان برای مذاکره اقدام کردند رهبر انقلاب مطالبی بیان فرمودند که من مخالف مذاکره نیستم، ولی مذاکره شجاعانه باشد و از مکر دشمن نیز غافل نباید بود ولی الان می بینیم که نتیجه این مذاکرات به کجا ختم شد.
وی اذعان کرد: شعور حسینی داشتن، یعنی قهرمانانه درمقابل ابرقدرت ایستادن و شهید حججی نمونه ای از استقامت در برابر دشمنان تکفیری است که امروز چنین عزتی درمیان ملت مسلمان پیدا کرد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها