امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 28616
تاریخ انتشار: 12:06 ب.ظ - شنبه 2017/10/7
چاپ این نوشته
Share
جانشین مدیریت حوزه علمیه اصفهان:

جانشین مدیریت حوزه علمیه اصفهان گفت: تربیت اخلاقی طلاب نه تنها وظیفه استاد و درس خاص نیست بلکه تمام استادان در حوزه باید برای تربیت اخلاقی طلبه ها احساس وظیفه کنند، تهذیب به مباحث آموزشی حوزوی ارزش می دهد.

به گزارش مباحث،

حجت الاسلام علیرضا باطنی در گفت و گو با خبرنگار مباحث، پیرامون سخنان و توصیه های مهم رهبری در جمع طلاب حوزه های علمیه تهران اظهار کرد: یکی از محورهای مهم در بیانات رهبر جامعه اسلامی توجه به اخلاق اسلامی و تبلیغ عملی است که این کار تنها با تکرار آموزه های اخلاقی و تربیتی محقق می شود.

جانشین مدیریت حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: طلبه ای که با آموزه های عملی اخلاق آشنا شود، اخلاق او عینی و عملی برای دین خواهد شد و تمام رفتار، نگاه و سخنان او یک الگوی جامع و عملی است.

وی با اشاره به آیات و احادیث عنوان کرد: قرآن کریم پیامبر را اسوه احسن و کمال معنوی معرفی می کند زیرا ایشان بسیار خوش خلق و پرهیزکار بودند.

جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان افزود: اگر ایشان با مسلمانان با تقوا و پرهیزکاری برخورد نمی کردند مردم از دور ایشان پراکنده می شدند  وسخنان پیامبر در دلهای آنان نفوذی نداشت.

*تربیت اخلاقی طلاب وظیفه همه استادان حوزه علمیه است نه یک نفر

وی گفت: مبلغان اسلام در این دوران نیز باید راه پیامبر را دنبال کنند و تهذیب و اخلاق اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهند، راه پیامبر عظیم الشان اسلام سیره عملی بزرگان حوزه و اساتید عالی قدر در طول تاریخ است.

حجت الاسلام باطنی، با تاکید بر تربیت اخلاقی طلاب تصریح کرد: تربیت اخلاقی طلاب نه تنها وظیفه استاد و درس خاص نیست بلکه تمام اساتید در حوزه باید برای تربیت اخلاقی طلبه ها احساس وظیفه کنند.

* افق نگاه حوزه های علمیه باید به سوی تمدن سازی  تشکیل دولت اسلامی

جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اخلاق در حوزه بیان کرد: اخلاق تنیده در بافت حوزه های علمیه و چیزی جدایی ناپذیر است که تمامی استادان حوزه باید با تلاش و همکاری باعث تغییر اخلاق در تمامی بعدهای حوزه شوند.

حجت الاسلام باطنی عنوان کرد: مطابق فرمایش های مقام معظم رهبری تلاش، همفکری و متشکل شدن برای برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت از مهم ترین دستورکارهای حوزه های علمیه است.

وی با تاکید بر نقش طلاب و فضلا در حوزه های علمیه به عنوان ناصحی امین تصریح کرد: حوزه و مدیریت حوزه نقاط صعف و قوتی دارند که نقش طلاب در این خصوص بازگو کردن اشکال و کاستی های مدیران به دستگاه های اجرایی است.

استاد حوزه تصریح کرد: حوزه علمیه اصفهان به مدد کمک های جمعی، محیطی بسیار عالی برای دریافت نقدها و اشکالات فرآهم کرده است.

وی اظهار کرد: افق نگاه حوزه های علمیه باید به سوی تمدن سازی و  تشکیل دولت اسلامی حرکت کند.

* حوزه های علمیه زیر ساخت های نظریه اسلامی را پایه ریزی کنند

حجت الاسلام باطنی عنوان کرد: باید در این دوره، نظام برخاسته از حوزه داشته باشیم و حوزه های علمیه زیر ساخت های نظریه اسلامی را پایه ریزی کنند و در اختیار مجامع علمی و دستگاه های تصمیم گیر قرار دهند.

وی عنوان کرد: همه استادان باید همانند انبیا الهی نگاه جهانی و ویژه برای تمام مسلمان فارسی زبان و غیر فارسی زبان داشته باشند.

استاد حوزه با اشاره به فعالیت های حوزه در خصوص تبلیغ بیان کرد: برای این کار مبلغان و متخصصانی فارسی و غیر فارسی زبان در تمام جوامع مسلمان در حال تبلیغ هستند که با تمام تسلط خود به امور و آموزه های دینی به دلیل آشنا نبودن با فرهنگ جوامع چالش های بسیاری دارند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها