امروز: پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
کد خبر: 28615
تاریخ انتشار: 12:05 ب.ظ - شنبه 2017/10/7
چاپ این نوشته
Share
نماینده سابق ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه:

نماینده سابق ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه گفت: امروز نسل سوم و دوم انقلاب به عرصه شهادت پاگذاشته اند و جوانان پرشور در تشییع شهید حججی شرکت کردند تا با این حرکت به مسئولان پیام دهند که اگر امروز برخی نفهمیده، شهید فهمیده ها را از کتاب درسی حذف می کنند امثال حُججی ها همچنان ایستاده اند.

به گزارش مباحث،حجت السلام ابطحی، صبح امروز در مراسم عزاداری دفتر امام جمعه اصفهان، با بیان اینکه در کربلا هم بیشتر از آنکه یک مصاف نظامی باشد، دارای عقبه ای فرهنگی بود، تصریح کرد: معاویه سال های پیش از وقوع کربلا درصدد انجام سلسله اقدام های فرهنگی علیه اهل بیت بود.

وی اضافه کرد: یکی از عناصر نیرنگ معاویه، تبلیغ بود که به عنوان مثال حدود ۹۰ سال در جامعه اسلامی نقل حدیث پیامبر ممنوع بود ولی در سال ۹۹ ه.ق این امر از سوی معاویه با حربه ای آزاد شد و بر این اساس مطالبی منحرف را به عنوان (قال رسول الله) به جامعه عرض کردند، در یک جمله باید گفت پیغمبر در جامعه اسلامی تحریف شد و جایگاه پیغمبر را پایین آوردند.

نماینده سابق ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه با تاکید بر اینکه تطمیع و تهدید از دیگر حربه های معاویه در مواجه با مردم بود، گفت: مردم کوفه با عنصر تهدید پشت امام حسین(ع) را خالی کردند و امروز از سوی دشمن هرسه عامل علیه انقلاب اسلامی و شیعیان در حال فعالیت است بگونه ای که تا به الان، یک روز این نظام از تهدید دشمن درامان نبوده است.

وی افزود: امروز دشمنان با همین عنصر تبلیغ علیه انقلاب اسلامی به میدان آمدند و به اذعان دادستان کل کشور چهار هزار و ۸۰۰ کانال و شبکه های مجازی که مروج بی بندوباری و بی عفتی و شبهه افکنی است در حال فعالیت هستند اما چرا برخی مسئولان خود را بخواب زده اند و قصد بیدارشدن هم ندارند.

به گفته وی، این همه ایثارگری، فداکاری وشهید در جامعه می آورند ولی توئیت مسئولان ما آب به آسیاب دشمن می ریزد که باید گفت میدان برای دشمن در شبکه های مجازی متاسفانه باز است.

حجت الاسلام ابطحی بابیان اینکه امروزه برخی از مسئولان با توجیهاتی چون اینکه مردم را نمی شود به زور به بهشت برد، زمینه های بی بندوباری وبی عفتی را فراهم کرده اند گفت: به تعبیر رهبری این حرف غلط است، دولت اسلامی نباید درب جهنم را برای مردم باز کند.

وی اذعان کرد: مردم در تشییع جنازه شهید محسن حججی ثابت کردند که پای آرمان ها ایستاده اند که شاهدیم امروز نسل سوم و دوم انقلاب به عرصه شهادت پاگذاشته اند و جوانان پرشور در تشییع شرکت کردند و با حضور خود به مسئولان پیام دادند که اگر امروز برخی نفهمیده، شهید فهمیده ها را از کتاب درسی حذف می کنند اما ما متوجه هستیم، تشییع شهید حججی خیلی حرف داشت ولی به خواب زده ها هنوز خود را بیدار نمی کنند.

کارشناس دینی ابراز کرد: اما از سوی دیگر این سوال مطرح می شود که دشمن در زمان امام حسین (ع) خدعه کرد، چرا جامعه این چنین شد، امام حسین(ع) سال قبل از عاشورا در مکه جلسه ای با نخبگان گذاشتند وخطبه ای بی بدیل بیان کردند و در آنجا مطرح کردند که خواص به وظیفه اصلی خود عمل نکردند و به میدان نیامدند و حق اهل بیت وحق مردم دراین عرصه ضایع شد.

وی عنوان کرد: امام حسین(ع) در ان جلسه سه عامل مهم بیان کردند و خطاب به نخبگان آن دوران فرمودند، معاویه پول خرج کرد ولی خواص حاضر به خرج کردن نشدید، مثل امروز که زمان خرج کردن دربرنامه های فرهنگی پول نیست.

حجت السلام ابطحی تاکید کرد: دومین موضوعی که امام حسین(ع) فرمود، این بود که خواص، بر سرِ جان خود ترسیدند و در مقابل تهدید دشمنان سکوت کردند، و دیدیم که سکوت خواص و عمل نکردن به وظیفه خود، دلیل تغیر جامعه از زبان امام حسین(ع) بیان شده است.

وی بیان کرد: چسبیدن به امور دنیوی، ترسیدن از جان خود در مقابل دشمن و رها کردن مردم و قرار دادن در دست دشمن، از جمله نکاتی است که امام حسین(ع) در خطبه خود خطاب به خواص گفتند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها