امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 28607
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
چاپ این نوشته
Share
عضو مجلس خبرگان رهبری در همایش روحانیون امدادگر:

ما به دنبال آن هستیم که یک روحانی امدادگر، امداد رسانی به جسم یک فرد مصدوم را مقدمه‌ای برای ایجاد یک رابطه شفقت بین خود و فرد مصدوم قرار دهد و سپس امدادگر فکری و عقیده شود.

آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی پیش از ظهر امروز در همایش توجیهی روحانیون امدادگر اظهار کرد: در ایران و در بحث امدادگری و هلال‌احمر سه نکته وجود دارد که در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه ۹۹ سوره آل‌عمران که مربوط به انفاق است، خاطرنشان کرد: یک ایرانی طبق دین و مکتب شیعه موظف است چیزی را که دوست دارد به دیگران نیز در آن زمینه کمک کند، ولی در دنیا چیزی را که طرف مقابل دوست دارد، کمک می کنند.

وی با بیان اینکه دومین خصلت ما درامدادگری طبق آیه ۹ سوره حشر این است که ما در امدادگری حتی زمانی که خود به چیزی نیاز داریم، به دیگران کمک کنیم، گفت: این در حالی است که در دنیا ارجحیت را رفع نیاز شخصی قرار می دهند.

آیت‌الله مهدوی ابراز کرد: سومین خصلت امدادگری ایرانیان این است که در مکتب شیعه، امدادگر وقتی امداد می کند، انتظار تشکر لفظی و مادی ندارد، چون برای خدا امداد کرده است، ولی در دنیا این‌گونه نیست.

وی عنوان کرد: این سه خصلت بارز باید در روحانی امدادگر رنگ و بویی بیشتر داشته باشد، یک روحانی امدادگر در درجه نخست وظیفه هدایت دینی را برعهده دارد ولی این امر مقدمه‌ای نیاز دارد که امدادگری جسمی است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال‌احمر استان اصفهان بیان کرد: ما به دنبال آن هستیم که یک روحانی امدادگر، امداد رسانی به جسم یک فرد مصدوم را مقدمه‌ای برای ایجاد یک رابطه شفقت بین خود و فرد مصدوم قرار دهد و سپس امدادگر فکری و عقیده شود.

وی افزود: هیچ‌گاه مصدوم فریاد نمی‌زند که فکر من در خطر است و فکر من را نجات دهید، بلکه می گوید جان من را نجات دهید، ولی روحانی امدادگر با کمکی که می تواند به مصدوم کند در آینده فکر او را هم نجات می هد.

آیت‌الله مهدوی تصریح کرد: تلطیف قلوبی که میان مفرد مصدوم و روحانی امدادگر در اثر کمک ایجاد می شود، می تواند زمینه اصلاح فکر و عقیده را توسط روحانی امدادگر فراهم سازد.

وی خاطرنشان کرد: مراجعه یک روحانی به پزشک برای معالجه و درمان ارزشی خاصی ندارد چون براساس فطرت صورت گرفته است ولی اگر یک پزشک به یک روحانی برای درمان ضعف در ایمان  و مباحث اعتقادی خود مراجعه کرد، ارزش دارد چون یک کار عقلی انجام داده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها