امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 28606
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
چاپ این نوشته
Share
سرپرست نماینده ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات اصفهان

ستاد حوزوی گفت: مهم ترین امتیاز یاران امام حسین (ع) این بود که آنها از دنیا دل بریده بودند و دشمنان امام نیز حب دنیا داشتند و به همین علت حاضر شدند فرستاده خداوند را بکشند.

به گزارش مباحث،حجت الاسلام سید محمد صادق ابطحی، صبح روز عاشورا در هیئت فاطمیون اصفهان اظهار کرد: سید و سالار شهیدان نکاتی را به عنوان هشدار به جامعه اسلامی متذکر شده اند که یکی از این هشدار ها دنیا پرستی است.

سرپرست نماینده ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات اصفهان، با اشاره به دنیا پرستی به عنوان خطر رسیدن به سعادت برای انسان ها، عنوان کرد: انسان ها گمان می کنند که همه چیز در همین دنیا خلاصه می شود و دنیای دیگری وجود نخواهد داشت در حالی که دین و قرآن این موضوع را مذمت کرده اند.

وی  بیان کرد: دنیا یک متاع فریبنده و پلی برای رسیدن به آخرت و محل ماندن و اقامت نیست، اعمالی که ما در این دنیا آماده می کنیم برای آخرت ما ذخیره خواهد شد، این اعمال چه خوب و چه بد همراه ما خواهد بود .

وی با تاکید بر روایات تصریح کرد: مهم ترین امتیاز یاران امام حسین (ع) این بود که آنها از دنیا دل بریده بودند و دشمنان امام حسین(ع) نیز حب دنیا داشتند و به همین علت حاضر شدند فرستاده خداوند را بکشند.

حجت الاسلام ابطحی با اشاره به مسائل دنیا به عنوان سر چشمه تمام گرفتاری ها گفت: امام حسین(ع) می فرمایند، تعلقات دنیوی را کم کنید که هوی و هوس، قطع رحم، زنده شدن بدعت ها و حب مال دنیا گریبان امت من را خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: هوا و هوس مختلف و رفتن به هر جهت بر اساس علایق دنیوی و قطع رحم که باعث کوتاه شدن عمر انسان ها می شود مهم ترین هشدار برای جامعه اسلامی است .

استاد حوزه با اشاره به صله رحم به عنوان یکی از موارد افزایش طول عمر تصریح کرد: حب مال دنیا و مقام و جایگاه برای امت من ، نگران کننده است و بایستی از این موضوع دوری کرد تا به راحتی و با سبک باری برای آخرت آماده شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها