امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 28605
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
چاپ این نوشته
Share
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: امام خمینی(ره) دقیقا دستور اسلام را رعایت و بر منطق قیام عاشورا در زمان حال رفتار کرد و سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد

به گزارش مباحث، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد عصرامروز در گردهمایی ائمه جماعات و روحانیون مساجد شهر اصفهان که  به مناسبت شهادت امام زین العابدین(ع) در مسجد امام سجاد(ع) برگزار شده بود،  اظهار کرد: امام علی می فرمایند، هیچ کس با عمل خودش وارد بهشت نمی شود و همه با فضل خداوند وارد بهشت می شوند، بنابراین هیچ کسی حتی امامان منتی برخداوتد ندارند.

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان با بیان اینکه خدا به امام حسین عزت داد چون که در راه خدا و برای خدا شهید شد، گفت: دانستن فسلفه قیام عاشورا و به شهادت رسیدن حضرت سیدالشهدا(ع) یکی از موضوعات مهمی است  که باید برای مردم تبیین شود.

وی متذکر شد: روحانیون و فضلا نباید با بیان خرافات، انحرافات و مسائلی که مرتبط با جهل است دین راستین را منحرف سازند، روحانیت باید مراقب باشند  مردم را با خرافات و سخنان خلاف عقل و حقیقت پرورش ندهند.

آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: متاسفانه دلایل غیر واقع و غیر صحیحی در بیان فلسفه قیام عاشورا و واقعه کربلا بیان می شود، بنابراین بهترین پاسخ برای چرایی فلسفه قیام عاشورا را باید از زبان حضرت سیدالشهدا(ع) دریافت کرد.

وی عنوان کرد: خداوند خیلی از افراد را به امام حسین(ع) در روز قیامت می بخشد، ولی امام حسین(ع) و نه هیچ کس دیگری از خداوند طلبکار نیست، بلکه همیشه خداوند از همه طلبکار است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه حضرت سید الشهدا در روز عاشورا و در بین دو نماز ظهر و عصر خود، در خطبه ای مهمترین فلسفه قیام خود را، برخاستن علیه حاکم جاعل به دین خدا و  اجرایی شدن دستورات اسلام بیان می کنند، گفت: کربلا با همه ابعادش باید در همه زمان ها توسط روحانیون برای مردم مجسم شود.

وی ابراز کرد: اباعبدالله الحسین(ع) در مقابل ظالم ایستاد و برای ما درس  و عبرت شد، این رفتار ابا عبدالله الحسین(ع) همه توجیهات را برای اینکه در مقابل ظالم ایستادگی نکنیم، از ما گرفته است .

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: امام خمینی(ره) دقیقا دستور اسلام  را رعایت و  بر منطق قیام عاشورا در زمان حال رفتار کرد و سبب پیروزی  انقلاب اسلامی شد؛ امام خمینی برای پست و مقام و جایگاه قیام نکرد، همه رفتار او، خدایی بود و برای خدا قیام کرد.

وی اذعان کرد: این حرف غلطی است که می گویند بعد از انقلاب اسلامی همچون پیش ازانقلاب اسلامی گناه می شود، پس چرا انقلاب کریم، قبل از انقلاب اسلامی گناه کردن رسمیت داشت و علنی گناه انجام می شد ولی الان به این نحو نیست.

وی یاداور شد: این انقلاب یک انقلاب حسینی است و حفظ این انقلاب بر روحانیون بیشتر از همه اقشار واجب است.

انتهای پیام/مباحث/پ

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها