امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 28604
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
چاپ این نوشته
Share
نماینده سابق ولی فقیه در دانشگاه آزاد اصفهان:

امام جمعه موقت اصفهان گفت: امام حسین(ع) نه فقط برای شیعیان بلکه الگویی بی بدیل برای تمام جهانیان حتی گاندی هندی در ایستادگی مقابل ظلم و ظالم است.

به گزارش مباحث،حجت الاسلام سید مجتبی میردامادی؛ صبح امروز در مراسم عزاداری دفتر امام جمعه اصفهان اظهار کرد: مسیر امام حسین(ع) مسیر بندگی است، کسی که چیزی را در راه خدا بدهد، چیزی از دست نداده است، بلکه هرچه در راه غیر از خدا صرف شود از بین رفته است.

نماینده سابق ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان تصریح کرد: مجالس عزای حسین آثار و برکات دنیوی و آخرتی زیادی دارد ولی همواره بایدمراقب باشیم که در مجالس عزای حسین (ع) خرافات و انحرافات مورد پسند انگلیس و دشمن نفوذ نکند.

وی ابراز کرد: امام حسین (ع) نه فقط برای شیعیان بلکه الگویی بی بدیل برای تمام جهانیان حتی گاندی هندی در ایستادگی مقابل ظلم و ظالم است.

حجت الاسلام میردامادی با بیان اینکه عزتی که امروز امام حسین (ع) در عالم دارد، به واسطه مسیر بندگی است که طی کرد خاطر نشان کرد: امروز بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال از شهادت اباعبد الله الحسین، بالغ بر ۲۰ میلیون زائر در روز اربعین به کربلا می روند و باید گفت کربلا آیین تمام نما از کسانی است که آخرت و خدا بر دنیا و در مقابل عده ای دیگر دنیا را بر خدا انتخاب کردند.

حجت الاسلام میردامادی اذعان کرد: یکی از درس های عاشورایی این است که اگر به جای خداپرسی، خود پرستی، گروه پرستی را برگزیدیم، نه دنیا را داریم و نه اخرت،

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه پیامبر فرمودند، دشمن ترین دشمنان هر کس، نفس او است، ابراز کرد: هر کاری که از روی نفس انجام گیرد، عاقبت به خیری ندارد.

وی عنوان کرد: باید در عزاداری حسینی خود به فلسفه قیام عاشورا و پیام های عاشورایی توجه ویژه کنیم و از خرافات پرهیز کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها