امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 28543
تاریخ انتشار: ۹:۴۱ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
چاپ این نوشته
Share
در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه اصفهان مطرح شد؛

آیت الله مظاهری با بیان اینکه ایجاد عدالت در مسیر طلبگی بسیار مهم است، گفت: هر امام جماعت، هر مبلغ، هر مرجع تقلید و طلبه ای باید تقوا و عدالت داشته باشد.

به گزارش مباحث،

آیت الله العظمی حسین مظاهری شامگاه جمعه در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه اصفهان با اشاره به تقدس والای عمامه گذاری عنوان کرد: بنده معتقدم امام زمان(عج) اجازه عمامه گذاری را برای طلاب صادر می کنند.
وی با بیان اینکه طلاب باید کوشش کنند تا به شناخت در دین دست یابند اظهار کرد: امر شناخت محقق نمی شود مگر اینکه طلبه دارای تقوا و جهاد با نفس باشد.
وی با اشاره به روایتی مبنی بر اینکه عالم بی عمل در جهنم است و جهنمیان از بوی تعفن او به ستوه می آیند ابراز کرد: عالم گناهکار گناهش از همه کس بدتر است.
وی با تاکید به ضرورت تحصیل علم و تقوا برای طلاب خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در سخنرانی، فرمودند، شناخت وظیفه و عمل کردن به وظیفه انتظار انقلاب از امت است.
این مرجع عالی قدر با بیان اینکه تقوا برای یک طلبه باید در همان ابتدای تحصیل ملکه شود و ایجاد عدالت در مسیر طلبگی بسیار مهم است عنوان کرد: هر امام جماعت، هر مبلغ، هر مرجع تقلید و طلاب باید تقوا و عدالت داشته باشد.
وی در پایان به طلاب توصیه کرد: رابطه خود را با امام زمان حفظ کنید چراکه هر طلبه ای که رابطه اش با امام زمان خوب باشد و خوب درس بخواند، امام او را تنها نمی گذارد و در همه حال یاریش می‌کند.
در ادامه این مراسم آیت الله طباطبایی نژاد با بیان تبریک عدیر غدیر و پایه گذاری این عید به عنوان مراسم عمامه گذاری طلاب خاطرنشان کرد: در حوزهای علمیه معمولا روزهای ولادت و ایام الله طلاب در قم و مشهد محضر علما می رسند و معم می شوند، ولی حوزه علمیه اصفهان برای سیزدهمین سال متوالی طرح تلبس دائم طرح ادیب را به صورت متمرکز برگزار می کند.
وی با اشاره به ملبس شدن بیش از۳۰۰نفر از طلاب در این شب عید ابراز کرد: این امر برای من بسیار ارزشمند است و در حد توان خود خدمتگذار طلاب بوده ایم هرچند که دولت ها هیچ کمکی در خدمتگذاری به این امر نداشته اند و ما بیش از این نتوانسته ایم به طلاب خدمت کنیم.
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه طلاب باید روحیه طلبگی خود را حفظ کنند و برای آن ارزش قائل شوند اذعان کرد: هیچ گاه مشاهده نکردیم که طلاب برای امور دنیوی اعتصاب و اعتراضی کنند، گرچه همواره برای امور دینی خود اهمیت قائل بودند.
وی با اشاره به این مهم که در حوزه های علمیه پیرامون غدیر شناسی همت والایی انجام نداده ایم و باید بیشتر فعالیت کنیم تاکید کرد: باید برای غدیر شناسی در حوزه های علمیه کلاس های خاص برگزار کنیم چراکه اکتفا کردن به بیان و دانستن جریان غدیر کفایت نمی کند.
آیت الله طباطبایی نژاد در پایان به طلاب توصیه کرد: برای خود ارزش ویژه قائل باشند و همچنین برای نشر معارف علوی و شناساندن حقایق غدیر به مردم تلاش مضاعف کنند.
در پایان این مراسم حجت الاسلام سید حسین مومنی معاون تربیت و تهذیب حوزه علمیه اصفهان با اشاره به سپری شدن سیزدهمین دوره طرح تلبس دائم طرح ادیب مطرح کرد: طرح ادیب از ابتکارات حوزه علمیه اصفهان در سطح کشور بوده است که بالغ بر ۳۳۰ نفر از طلاب حوزه علمیه اصفهان امسال به مدت سه هفته در کلاس های آموزش های کاربردی و موردنیاز شرکت کرده اند و قریب به ۳۰۰نفر از آنها به دست آیت الله العظمی مظاهری معمم می شوند.
معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه تمام همت ما بر ارائه مطالب بروز و مورد نیاز مبلغان بوده است، خاطرنشان کرد: طلاب و فضلای شرکت کننده در این مراسم، در یک دوره آموزشی یک ماهه با موضوعات«علوم و معارف قرآن، فقه کاربردی احکام، مهارت های کاربردی تبلیغ، اخلاق و تربیت دینی، علوم و معارف اعتقادی، علوم و معارف سیاسی و سواد رسانه» شرکت کرده اند.

حجت الاسلام مومنی با اشاره اینکه برای پوشنده لباس مقدس روحانیت سه ویژگی مهم بیان شده است، عنوان کرد: این لباس، لباس خدمت است، چرا که تبلیغ دین زمان ندارد و باید در همه حال به دین خدمت کرد و به اجرای رسالت طلبگی پرداخت.
وی با بیان اینکه این لباس لباس علم است و روحانیون باید بتوانند به مسائل جامعه پاسخ دهند و در کنار این علم صبر داشته باشند، گفت:روحانیون باید در تقوا و تدین زبانزد باشند چراکه روحانیت شیعه امروز اعتماد مسلمانان را با خود دارد و نباید بگذاریم که سلب اعتماد شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها