امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 28495
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۱۷
چاپ این نوشته
Share
کارشناس دینی:

حجت الاسلام مومنی با تاکید بر نداشتن تکبر و خود بینی برای طلاب تصریح کرد: ما هر چه داریم از اساتید عالی رتبه و گران قدر است، مبادا تکبر در سخنان و رفتارتان ریشه کند که شروع ضلالت و گمراهی است.

به گزارش مباحث،حجت الاسلام سید حسین مومنی بح امروز در جمع طلاتب مدرسه علمیه حضرت ولی عر(عج) گفت:  حیات طلبگی باید ها و نباید هایی دارد که برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی بایستی به طور حتم رعایت شود.

وی  با اشاره به دغدغه های دانستن این باید ها و نباید ها تصریح کرد: مهم تر از دانستن این باید ها و نباید ها، دغدغه برای دانستن آنها است .

کارشنا س دینی  در ادامه افزود: تا زمانی که هدف والایی در ذهن نداشته باشیم نمی توانیم باید ها و نباید های خود را مشخص کنیم.

وی عنوان کرد: کلاس های اخلاق اساتید مختلف و خواندن کتاب هایی در باب اخلاق تنها راه برای فرا گرفتن آموزه های اخلاق نیکو نیست، گاهی رفتار روزمره یک استاد سر لوحه و الگوی یک طلبه در تمام طول تحصیل خواهد شد.

حجت الاسلام مومنی  با تاکید بر فرا گرفتن اصول فقه برای طلاب جوان بیان کرد: یک طلبه همیشه باید برای تحصیل سر رشته ای در اصول فقه و دروس تخصصی خود داشته باشد.

خطیب توانا عنوان کرد: یک طلبه در هر آینده ای بخواهد وارد شود بایستی اصول مباحثه را با دقت فرا بگیرد و با هم کلاسی ها و دوستان خود مباحثه کند که قطعا با این کار کلید موفقیت را در دست خواهد گرفت.

وی با اشاره به اصول درس خواندن عنوان کرد:  آنچه از استاد می شنوید را یادداشت کنید و تمام این مطالب را ذخیره کنید که در آینده ای نزدیک گنجینه ای از سخنان ارزشمند خواهید داشت.

حجت الاسلام مومنی اظهار کرد:  برای پیشرفت کردن در تحصیل و فرا گرفتن عمیق دروس دوره تفسیر و دوره شرح نهج البلاغه را در لیست ضروری ترین کارهای خود قرار دهید.

وی در ادامه افزود: دوره حدیث و روایات و دوره تفسیر صحیفه سجادیه را طی مدت ۵ سال همراه با شرح جزء به جزء و به حافظه سپردن بیاموزید .

کارشنا س دینی  با تاکید بر فراگرفتن دوره های آموزشی حین تحصیل عنوان کرد: دوره کتاب های شهید دستغیب و کتاب های شهید مطهری برای رشد طلاب بسیار ضروری است.

وی گفت: مراقب باشیم حین تحصیل و رسیدن به درجات بالای علمی از تواضع خارج نشویم، تکبر نداشته باشیم و همواره ادب و احترام را نسبت به استاد رعایت کنیم.

حجت الاسلام مومنی با تاکید بر نداشتن تکبر و خود بینی برای طلاب تصریح کرد: ما هر چه داریم از اساتید عالی رتبه و گران قدر است، مبادا تکبر در سخنان و رفتارتان ریشه کند که شروع ضلالت و گمراهی است.

وی بیان کرد: در طلبگی اشتباه اول، اشتباه آخر است، مبادا در رفتار با دیگران سخنان و حرکاتتان بوی غرور و خودبینی بدهد.

استاد حوزه عنوان کرد: انس با نماز شب، انس با اهل بیت، انس با قرآن، زیارت جامعه کبیره ، زیارت عاشورا و احسان به پدر و مادر مهم ترین عامل موفقیت در رسیدن به اهداف برتر طلاب است.

حجت الاسلام مومنی با اشاره به سخن حضرت علی(ع) درباره انس با قرآن تصریح کرد: با قرآن انس بگیرید چرا که قرآن درمان تمام درد هاست.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها