امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 28464
تاریخ انتشار: ۶:۳۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
چاپ این نوشته
Share
با حضور 800طلبه خارجی؛

سال تحصیلی جدید ۹۶-۹۷ حوزه علمیه جامعه المصطفی العالمیه اصفهان با شرکت ۸۰۰طلبه خارجی از ۳۵ ملیت آغاز شد.

به گزارش مباحث، ظهر امروز همزمان با سالروز ولادت امام هادی(ع) و ایام باشکوه غدیر سال تحصیلی جدید ۹۶-۹۷  حوزه علمیه جامعه المصطفی العالمیه اصفهان آغاز شد.

در این مراسم  که با سخنرانی امام جمعه اصفهان آیت الله سید یوسف طباططبایی نژاد برگزار شد، بیش از ۵۰۰ طلبه خارجی از ۳۵ ملیت  حضور دارند و طبق اعلام مسئولان جامعه المصطفی برای نیمسال اول تحصیلی بالغ بر ۸۰۰طلبع خارجی انتخاب واحد کرده اند.

آیت الله اعرافی رئیس جامعه المصطفی العالمیه کشور در پیامی به مناسبت آغاز به کار این نهاد، بیان کرد:هر کسی هر چه در توان دارد باید بکار گیرد، زیرا همه دنیا آماده شنیدن پیام اسلام هستند و زمینه نشر معارف الهی در فضای جهانی آماده است و بدانیم که مخاطب ما جمعیت بیش از ۷ میلیاردی امروز و نسل آینده آنان است.

مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به ضرورت انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن حوزه، تصریح کرد: حوزه انقلابی، مقاوم، هوشمند و با عیار بالای علمی است و اراده و عزم دارد.

رئیس جامعه المصطفی ادامه داد: المصطفی پرچم برافراشته اندیشه های ناب اسلام و مروج فکر اصیل در جهان است و استادان باید با این نگاه و چشم انداز برنامه ریزی و عمل کنند

جامعه المصطفی العالمیه نهادی آموزشی، پژوهشی و یکی از ارگان‌های مهم ایران برای اشاعه اسلام شیعه در سایر کشورها است. این ارگان در شهر قم واقع شده و در ۶۰ کشور جهان شعبه‌های خود را دائر کرده‌است. جامعهالمصطفی در کشورهایی که جامعه مسلمان دارند نماینده دارد و از طریق این نماینده افراد مناسب برای آموزش اسلام را شناسایی و آنها را برای آموزش طلبگی به قم اعزام می‌کند

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها