امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 28454
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
چاپ این نوشته
Share
معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان:

حجت الاسلام جلالی، معاون آموزش حوزه علمیه گفت: پژوهش، دغدغه پژوهش داشتن و پژوهشی شدن به صورت یک مجموعه است بخشی مربوط به همت طلبه، بخشی مربوط به همت استاد و بخشی مربوط به نظام آموزشی و مدرسه است .

به گزارش مباحث،معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه  اصفهان در گفت و گو با خبرنگار «ما» به مناسبت برگزاری اختتامیه جشنواره علامه حلی حوزه گفت : هدف طلاب جوان ما از درس خواندن در حوزه نباید روی گرفتن نمره و مدرک متمرکز شود، بلکه آنها بایستی بدانند، بفهمند، عمیق کار کنند و پژوهش های فراوانی داشته باشند.

حجت الاسلام محسن جلالی با اشاره به نقش اساتید در روند پژوهش طلاب تصریح کرد: اساتید  نیز باید ضمن تدریس سر نخ های تحقیق و پژوهش را به طلاب نشان دهند، موضوعات جدید تحقیق عنوان کنند،کتاب های بیشتری معرفی کنند و مدرسه نیز باید به صورت  پژوهش محور عمل کند.

وی  عنوان کرد : یکی از مهم ترین برنامه ها برای پژوهشی عمل کردن این است که در برنامه و سرفصل مدارس برای استاد تحقیق و پژوهش در نظر گرفته شود، با توجه به این سیاست استاد تحقیق و پژوهش  انجام می دهد و دانش آموزان و دانشجویان خود را در گیر می کند.

وی اظهار کرد: در حوزه علمیه بایستی در پایه های سه و شش پژوهش جدی گرفته شود و نمره کلاسی طلاب صرفا بر اساس مقاله های پژوهشی اعمال شود.

حجت الاسلام جلالی با تاکید بر رونق نظام پژوهشی و اقداماتی در این باره تصریح کرد: اهمیت دادن به ممتازان پژوهشی، اهدا جوایز و برگزاری مسابقات به صورت داخلی از مهم ترین کارها برای  رونق نظام پژوهشی به شمار می آید.

استاد حوزه با اشاره به اثرات جشنواره علامه حلی  ادامه داد : این جشنواره باعث می شود طلاب بنویسند، روی موضوعاتی ویژه متمرکز شوند، دروس خود را به طور عمیق بیاموزند، حس پژوهش در آنها تقویت می شود و در روند کاری طلاب جوان ما برای تدریس در حوزه و دانشگاه موثر است.

وی افزود: از مهم ترین دستاورد های جشنواره فعالیت مشترک خواهران وبرادران است که محیطی سالم برای رقابتی سالم و تعامل دو حوزه را به وجود آورده است.

عضو شورای سیاست گذاری جشنواره علامه حلی  با تاکید بر تحلیل اثرات جشنواره علامه حلی در روحیه پژوهشی طلاب توسط دبیران جشنواره افزود : جشنواه علامه حلی باعث دل گرمی طلاب بوده و خصوصا تاثیر بسزایی در روحیه پژوهشی خواهران و برادران طلبه داشته است.

استاد حوزه عنوان کرد: تمام شرایط برای یک فعالیت پژوهشی و تحقیق آماده است، اصفهان یک شهر پژوهشی است، دانشگاه ها با حوزه های علمیه همکاری دارند، اطلاع رسانی در حال انجام است و در این میان فقط همت و اراده می طلبد.

وی با اشاره به موضوعات ویژه در خصوص جشنواره علامه حلی تصریح کرد: طلاب بر روی موضوعات فرهنگی، علمی، موضوعات تاکیید شده از طرف مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی، موضوعاتی برای تعمیق دروس و بحث کلام شبهات متمرکز شوند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها