امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 28407
تاریخ انتشار: ۹:۴۳ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
چاپ این نوشته
Share
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

آیت الله طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان، گفت: علامه مجلسی یکی از علمای بزرگ و کم نظیر مذهب شیعه است و بحارالانوار او تراثی ماندگار برای تشیع محسوب می شود.

به گزارش مباحث،نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، روز گذشته به مناسبت سالگرد علامه مجلسی(ره) در جمع ائمه جماعات اظهار کرد: علامه مجلسی تعلیم و تعلم را ارزشی بزرگ در جامعه می دانست و همواره مردم را به کسب آگاهی و دانش دعوت می کرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد به ابعاد شخصیتی و تالیف های ارزشمند این عالم و اندیشمند بزرگ دینی اشاره کرد وافزود: یکی از مهمترین و اثر گذار ترین آثار علامه مجلسی کتاب بحارالانوار با ۱۱۰ جلد در زمینه ای چون روایات دینی، اخلاقی، نماز،معاملات و احکام است که همچنان در حوزه های علمیه کشور تدریس می شود.

وی در ادامه به اهمیت انجام وظایف بر اساس توانی که وجود دارد گفت: در قرآن کریم ذکر شده که خداوند از هیچکس بیش از توان او نخواسته است و هرکسی موظف است که به اندازه امکانات و توانی که دارد به اصلاح امور مختلف به ویژه مسائل دینی و نشر معارف اهل بیت(ع) بپردازد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت تکلیف مداری و توجه به وظایف و تکلیفی که بر عهده روحانیون است، تصریح کرد: صحیفه سجادیه از مهمترین کتاب‌هایی است که همه ما روحانیون باید با آن مأنوس باشیم و با دقت و توجه به قرائت و تأمل و تدبر در آن بپردازیم و تعالیم آن را در جامعه نشر دهیم.

وی شناخت مسؤولیت‌ها و وظایف را از ویژگی‌های ائمه جماعات توصیف کرد و گفت: زمانی که شخصی به عنوان امام جماعت یک مسجد معرفی می‌ شود باید بداند چه رسالتی دارد و از امکانات و ابزاری که در اختیار او قرار گرفته است در راستای مسؤولیت و وظایف خود به خوبی استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، با تأکید بر لزوم مردمی بودن و حضور در میان مردم توسط ائمه جماعات، اظهار کرد: این درست نیست که امام جماعت برود در مسجد نماز بخواند و بعد از آن هم برود و به مردم و امور مردم توجه نداشته باشد، کم و زیاد شدن حق القدم نباید تأثیری در اقدام ها و فعالیت‌های ائمه جماعات داشته باشد و لازم است از هیچ تلاشی در حد وسع و توانایی خود در مسجد دریغ نکنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها