امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 28401
تاریخ انتشار: ۹:۴۱ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
چاپ این نوشته
Share
ویژه طلاب و روحانیون؛

حجت الاسلام فقیهی، مدیر اجرایی دوره «روحانی امدادگر» گفت: سومین دوره آموزش روحانی امدادگر برای طلاب خواهر و بردار حوزه علمیه اصفهان و با هدف ارتقا مهارت کمک های اولیه و آگاهی اطلاعات امداد و نجات برگزار می شود.

حجت الاسلام فقیهی در گفت وگو با خبرنگار مباحث، با اعلام خبر برگزاری دوره آموزشی «روحانی امدادگر » برای سومین سال متوالی اظهار کرد: این دوره آموزشی ویژه طلاب و روحانیون حوزه علمیه به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اصفهان برگزار می شود.

 وی با اشاره به « وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا…و هـر کـس به یک نفر زندگی ببخشد گویا به تمامی مردم زندگی بخشیده است(مائده ۳۲) تصریح کرد: سومین دوره آموزش روحانی امدادگر برای طلاب خواهر و بردار حوزه علمیه اصفهان و با هدف ارتقا مهارت کمک های اولیه و آگاهی اطلاعات امداد و نجات برگزار می شود.

مدیر اجرایی دوره «روحانی امدادگر» در توضیح مزایای این دوره آموزشی، عنوان کرد: آموزش کمک های اولیه و پیش بیمارستانی برای استفاده در خانه برای نزدیکان و در حوادث برای اطرافیان، اختصاصی، پرباری و فشرده بودن دوره نسبت به دوره های عمومی هلال احمرو  امکان شرکت در طرح آموزش به صورت نیمه حضوری و یا غیر حضوری از جمله مزایای این دوره است.

وی با تاکید بر اعطای مدارک بین المللی آموزش های هلال احمر به شرکت کنندگان حوزوی افزود: طبق ادوار گذشته طلاب برادری که دارای شرائط و امتیاز لازم باشند می توانند در مأموریت های جمعیت هلال احمر (حضور در پایگاه های امداد و نجات بین شهری به عنوان امدادگر و یا مُبلّغ، و یا کاروان های نیکوکاری اعزامی  به مناطق محروم و یا اعزام به مناطق حادثه دیده و.. ) شرکت کنند.

حجت الاسلام فقیهی خاطرنشان کرد:  تکمیل فرم ثبت نام و ارائه مدارک لازم (۲قطعه عکس، کپی شناسنامه و کارت ملی، گواهی اشتغال به تحصیل از مرکز مدیریت حوزه برای ثبت نام دراین دوره ضروری است.

وی توضیح داد: برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از کیفیت دوره های برگزار شده قبلی و همچنین گزارش های مصور فعالیت های روحانیون امدادگر دفتر نمایندگی که در دومین دوره طرح روحانی امدادگر شرکت کرده اند می توانند به سایت www.esfahan.rcs.ir  مراجعه کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها