امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 28399
تاریخ انتشار: ۹:۳۸ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
چاپ این نوشته
Share
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی واحد اصفهان:

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی واحد اصفهان گفت: اصولاً جامعه شناسان می کوشند پدیده ها و رویدادهای اجتماعی را سنجش پذیر کرده و طول و عرض آن ها را محاسبه کنند، اما این دانش از هضم و فهم پیام های شهادت حججی عاجز مانده است

به گزارش مباحث،حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی صبح امروز به مناسبت بازگشت پیکر مطهر شهید حججی به میهن اظهار کرد:برخی پدیده ها و رویدادها به گونه ای است که روش های مرسوم در حوزوه جامعه شناسی توان سنجش تأثیر و گستره ی شعاع آن ها را ندارد.

وی تصریح کرد: یکی از این مقوله ها، شهادت غرورآفرین و گسترده دامن محسن حججی است، دامنه ی این شهادت که به لحاظ برخی شرایط و وجوه ممتاز، پدیده ای ویژه است، به حدی وسعت پیداکرد که نمی توان از آن به عنوان یک مقوله ی پارامتریک یاد کرد و با بکارگیری ابزارهای رایجِ جامعه شناسی، شعاع اثر آن را سنجید.

حجت الاسلام قطبی ادامه داد: به عبارت دیگر دانش بلند دامنه ی جامعه شناسی از هضم و فهم چنین رویدادها و پدیده هایی ناکام مانده و قدرت درک آنها را ندارد. از این باب است که گاهی یک قطره اشک بر روی گونه ی یک کودک بُرد رسانه ای و شعاع تأثیرش از یک فیلم سینمایی بیشتر است.

وی در پایان گفت: در شهادت محسن نیز موارد زیادی از این دست وجود دارد که تأثیر اجتماعی این پدیده را به صورت تصاعدی افزایش می دهد، این موارد که گاه به ظاهر کوچک است، در پیش چشم افراد تیز بین و اهل درک تجلّی پیدا می کند وگاه منشاء ده ها و صدها شعر، داستان، حکایت، خاطره و تفسیر می شود، یکی از این موارد چشمان گویای محسن است که در اوج مظلومیت در حین اسارت، غرور و شهامت همراه با رعنایی و لطافت را همراه دارد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها