امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 28247
تاریخ انتشار: 11:42 ق.ظ - یکشنبه 2017/08/20
چاپ این نوشته
Share
آیت الله مظاهری:

آیت الله مظاهری، رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: تصمیم گیران و متصدیان امور اقتصادی در کشور، به این مهم توجه دارند که تا وقتی نظام اقتصادی و سیستم بانکی کشور، بر پایه فرهنگ قرض الحسنه شکل نگیرد، مشکلات پیچیده اقتصادی به سامان نخواهد رسید.

به گزارش مباحث، رئیس حوزه علمیه اصفهان، شامگاه شنبه در دومین همایش حامیان فرهنگ قرض الحسنه در پیامی به این همایش گفتند: یکی از سنت های پسندیده مورد تاکید قرآن کریم فرهنگ والای قرض الحسنه است که باید با کمال تاسف بگوییم که فرهنگ مظلوم ومغفول است.

آیت الله العظمی حسین مظاهری تصریح کرد: اهمیت این فریضه بزرگ تا بدان جا است که خداوند متعال علاوه برآنکه به کرات آن را توصیه و تاکید می فرماید، در مواردی این فرهنگ جامعه ساز را در کنار فرهنگ بزرگ اقامه نماز و دادن زکات مطرح فرموده است.

وی افزود: این امر بدان معناست که نماز به عنوان نماد عبودیت و بندگی خد،  زکات به عنوان نماد عدالت اجتماعی و قرض الحسنه به عنوان نماد تعاون و همیاری در کنار همدیگر سه فریضه عظیمی هستند که سلامت فردی و اجتماعی انسان را تامین و تضمین می کنند و جامعه را از وقوع در گرفتاری های مادی ومعنوی نجات می بخشند.

وی خاظر نشان کرد: ازاین رو اندیشه حمایت از فرهنگ قرض الحسنه فکری مبارک و شایسته، اقدامی نیکوکارانه و در مسیر اصلاح امور اقتصادی واجرای قانون مواسات در جامعه اسلامی است.

این مرجع عالی قدر شیعه اظهار کرد: نکته قابل تذکر آنکه تصمیم گیران و متصدیان امور اقتصادی در کشور نیز حتما به این مهم توجه دارند که تا وقتی نظام اقتصادی و سیستم بانکی کشور ما برپایه فرهنگ قرض الحسنه  شکل نگیرد، مشکلات پیچیده عرصه اقتصادی به سامان نخواهد رسید و بنابراین همه ما باید تلاش و جدیت درعمل به دنبال احیا وحمایت ازاین فرهنگ والا داشته باشیم.

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها