امروز: یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
کد خبر: 28184
تاریخ انتشار: 9:29 ق.ظ - چهارشنبه 2017/08/16
چاپ این نوشته
Share
گفت و گوی اختصاصی مباحث با روحانی آزاده 8 سال دفاع مقدس:

حجت الاسلام باطنی گفت:جنگ و دفاع از مرز بوم کشور عزیزمان ایران علاوه بر فرماندهی نظامی به فرماندهی معنوی نیاز دارد که طلاب جوان و روحانیون در این دوران با باور خدایی و ایمان قلبی برنده ترین سلاح را در دست داشتند.

به گزارش مباحث،۲۶ مرداد ماه ۶۹، در این روز میهن اسلامی شاهد حضور عزیزانی بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های مخوف رژیم بعثی صدام، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند. این روز یکی از خاطره‌انگیز‌ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است که شاهد حضور و آزادی مردانی بود که در راه عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند و مجاهدت و استقامت ورزیدند،

 

حجت الاسلام علیرضا باطنی جانشین مدیریت حوزه علمیه اصفهان رزمنده هشت سال  دفاع مقدس  که  چندین وچند سال در زندان های رژِیم بعثی عراق اسیر بود،  در گفت و گو با خبرنگار مباحث به مناسبت ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت: نقش فرماندهی معنوی و معرفتی و فرماندهی نظامی در دوران هشت سال دفاع مقدس از حساسیت یکسانی برخوردار بوده است.

وی  با تاکید بر محوریت جنگ در دوران هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: جنگ ما مبتنی بر دفاع از هویت و عقاید تمام مردم بود که زرمندگان ما با آموزه های عاشورا خود را تجهیز کردند ، مردانه ایستادند و جنگیدند.

استاد حوزه علمیه اصفهان  عنوان کرد: جنگیدن با دشمنانی که تا به دندان مسلح بودند و تمام دنیا را پشتیبان خود داشتند جز با ایمان و باور به خدا،  امام حسین(ع) و عاشورای حسینی امکان پذیر نبود.

وی  افزود: دوران اسارت جدا از دوران رزم نبود، اسیر بی دفاع است و حتی مقدمات روزمره اش در اختیار دشمن است.

روحانی آزاده دفاع مقدس  با اشاره به دوران اسارت فرماندهان نظامی در دوران هشت سال دفاع مقدس افزود: دراین دوران فرماندهی نظامی و هم فرماندهی معنوی و معرفتی به دست طلبه و روحانیت انجام می گرفت.

وی در ادامه بیان داشت: در دوران جنگ حتی با انجام فرایض دینی از طرف دشمن مخالفت می شد و با چکمه بر سروصورت کسانی که نماز میخواندند می کوبیدند و آنان را به شدت زخمی میکردند.

حجت الاسلام باطنی با اشاره به خاطرات دوران اسارت گفت: در ماه مبارک رمضان یک روز در میان افطار می کردیم، ما را در زمین خیس خورده می غلتاندند و در دهانمان گل می ریختند تا به نحوی روزه مان باطل شود.

وی با تاکید بر نقش طلبه و روحانیت در این دوران تصریح کرد: در این شرایط سخت به گونه برنامه ریزی میکردیم که رزمندگان از عقاید خود منحرف نشود، استوار بمانند و نسبت به نظام جمهوری اسلامی بدبین نشوند.

روحانی آزاده دفاع مقدس  با اشاره به چهار سال دوران اسارت خود تصریح کرد: بصره، بغداد و زندان الرشید محل اسارت مفقودین بود و نیروهای رژیم بعث اجازه از بین بردن ۵درصد از اسرای ما را داشتند و با تمام قدرت اسرای جوان ما را یکی پس از دیگری شهید می کردند.

وی گفت: طلاب و روحانیون عرصه تبلیغ ویژه ای داشتند، نیاز های فقهی مجموعه را بر طرف می کردند و با ایجاد تشکیلات زیر زمینی ارتباط و وحدت گرو های داخلی را بیشتر می کردند.

حجت الاسلام باطنی در ادامه افزود : طلاب جوان و روحانیون به دور از چشم عراقی ها کلاس های علوم قرآنی، فقهی و سیاسی بدون داشتن منبع و کتاب درسی و با استفاده از اندوخته های ذهنی خود برگزار میکردند.

استاد حوزه علمیه اصفهان  با اشاره به فعالیت خود و برگزاری دو سال کلاس های مخفیانه عنوان کرد: دراین دو سال رزمندگانی را که قدرت ذهنی و آمادگی بیشتری داشتند را با علوم فقهی و احکام آشنا  می کردیم تا آنان بتوانند در خلال این وظیفه، همراه طلاب و روحانیون مجموعه ای یکدست و حساس به عقاید دینی تربیت کنند.

انتهای پیام/مباحث

 

 

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها