امروز: شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 27840
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
چاپ این نوشته
Share
به همت جامعه المصطفی العالمیه اصفهان:

همایش علمی «قرآن کریم، جامعیت و جهانی بودن» به همت جامعه المصطفی العالمیه اصفهان و طلاب خارجی حوزه علمیه در سطح ملی اسفندماه ۹۶ برگزار می شود.

به گزارش مباحث،همایش علمی «قرآن کریم، جامعیت و جهانی بودن» بر طبق اعلام جامعه المصطفی العالمیه اصفهان در اسفندماه ۹۶ با حضور  و مشارکت طلاب خارجی حوزه علمیه برگزار می شود.

طبق گفته مسئول پژوهش جامعه المصطفی العالمیه اصفهان این همایش در سطح ملی برگزار می شود و در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام isc نمایه شده است.

مهلت ارسال چکیده مقاله تا پایان شهریور ماه و مهلت ارسال اصل مقاله تا پایان دی ماه ۹۶است.  به این منظور، علاقه مندان برای شرکت در همایش و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت همایش به آدرس hamayesh.miu.ac.ir/quran مراجعه کنند.

محورهای کلی این همایش ملی شامل: بخش مفاهیم و مبانی اعم از مفهوم شناسی جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم، مبانی قرآنی، روایی و کلامی جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم، زبان قرآن و روش شناسی پاسخگویی به نیازهای بشر در هر زمان، جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم بر اساس ترتیب نزول، منبع شناسی جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم و همچنین بخش ابعاد و مسائل شامل جامعیت قرآن کریم در ساحت های فردی واجتماعی، علوم انسانی و طبیعی، امور دنیوی و اخروی، جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم از منظر آیات و روایات و جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم از منظر نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و بخش چالش ها و شبهات جهانی بودن قرآن کریم و چگونگی تعامل با مدرنیته و پست مدرنیته، جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم و حقوق بشر، چگونگی تعامل قرآن کریم با علوم جدید بررسی دیدگاه های مستشرقان در زمینه جهانی بودن و جامعیت قرآن کری و تعامل قرآن کریم و فرهنگ زمانه است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها