امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 27831
تاریخ انتشار: ۲:۳۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
چاپ این نوشته
Share
رییس مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) :

حجت الاسلام صافی گفت: مرحوم حجت الاسلام حاج شیخ غلامرضا فیروزیان؛ فیروزه ای ماندگار بر نگین تبلیغ و ترویج حماسی و جهادی انقلاب اسلامی و نظام ولائی و تاریخ زنده ای از فراز ها و نشیب های یک قرن تبلیغ و مجاهدت های فکری و سیاسی روحانیت معظَّم شیعه بود.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام دکتر علی اکبر صافی  در یاداشتی در پی درگذشت چهره  ماندگارتبلیغ  اصفهان حجت الاسلام حاج شیخ غلامرضا فیروزیان  اظهار کرد: «انا لله و انا الیه راجعون»، حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلام رضا فیروزیان  پیر عرصه ی تبلیغ و هدایت و از هم رزمان شهید نواب صفوی «قُدِّسَ سِرُّه » دار فانی را وداع گفت.

وی در این یاداشت آورده است : آن مرحوم  با قریب یکصد سال سن ، حدود هشتاد سال پرچم تبلیغ تشیّع و نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر دوش کشید  و به حق از استوانه های به خاطر ماندنی در عرصه ی تبلیغ دین مبین اسلام و شریعت حقه ی جعفری  به شمار می آمد، او فیروزه ای ماندگار بر نگین تبلیغ و ترویج حماسی و جهادی انقلاب اسلامی و نظام ولائی  و تاریخ زنده ای از فراز ها و نشیب های یک قرن تبلیغ و مجاهدت های فکری و سیاسی روحانیت معظَّم شیعه  بود.

در بخشی دیگر یاداشت آمده  است: دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان  در دوره مسؤولیت این حقیر در اداره کل فرهنگی تبلیغی،  این افتخار را یافت که در دومین همایش استانی چهره ماندگار تبلیغی که در روز پنج شنبه ۲۷ بهمن ماه سال ۹۰  در سالن همایش های مؤسسه اهل البیت علیهم السلام برگزار شد، ازحجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ غلامرضا فیروزیان وقریب یک قرن فعالیت های فرهنگی تبلیغی و مبارزاتی وی، تجلیل به عمل آورد. در آن همایش به یادماندی و غرور آفرین، حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد تقی رهبر نماینده مردم اصفهان دردوره هشتم مجلس شورا ی اسلامی  که از افتخار دامادی آقای فیروزیان برخوردار هستند و نیز آیت الله طباطبایی نژاد نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ی اصفهان به ایراد سخن پرداختند.

رییس مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره)  یادآور شده است: توجه به مناطق محروم از دغدغه های این عالم فرهیخته است؛ چنانچه در خاطراتش آمده است که بین سالهای ۱۳۲۷ و ۱۳۲۸ به جزیره قشم وارد و تا حدود سال ۱۳۷۰ در هر کجای ایران بود، رفت و آمد به قشم ترک نمی شد. از جمله خدمات ایشان در این جزیره، احداث بیست منزل برای کپر نشینان می باشد، ساخت چندین مسجد، کمک رسانی به فقرای قشم، همکاری با سپاه قشم در زمان جنگ و کمک رسانی از جمله فعالیت های ایشان در این منطقه است. بوشهر، تنگستان، خورموج، بندر دیلم، گناوه، عسلویه، و مغان از دیگر مناطقی است که به آن ها سفر کرده و مشکلات آنها را حل نموده است. حجت الاسلام فیروزیان ، دو سال پس از انقلاب، به استان سیستان وبلوچستان سفر می کند و گویا همین بازدید بود که موجب احساس مسئولیت برای ایشان گردید که هر کجا باشد آن منطقه را ترک نکند و بیشترین تلاش را در راه خدمت به زابل مصروف دارد و با تشخیص به تهاجم شدید فرهنگی در کل منطقه، به ساخت مسجد در این استان روی آورد که تا تاریخ ۱۹/۵/۸۹ تعداد این مساجد در اطراف زابل به ۴۵ باب مسجد رسیده است. قابل توجه است مساجدی که در زابل ساخته شده است صرفا با کمک های مردمی و بدون دریافت کمک از دولت بوده است.

بدان امید که یاد  ایشان ،چراغ راه ونشانه استواری باشد برای طلاب و مبلغان عزیز این روزگار که چگونه باید با کوله باری از خلوص و توکل و امید و استقامت ، صخره های صعب وسخت تبلیغ دین و آموزه های ناب آن را در نوردید و بر قله ی فلاح و رستگاری نائل آمد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها