امروز: شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 27810
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
چاپ این نوشته
Share
مدیر کل سابق تبلیغات اسلامی اصفهان:

حجت الاسلام بهشتی نژاد گفت: اگر بخواهیم یک مبلغ الهی پرتلاش دلسوز و مجاهد را در امر تبلیغ  و مبارز با گروه های انحرافی معرفی کنیم مرحوم  حجت الاسلام حاج شیخ فیروزیان بود که تا سال‌های آخر یک قرن عمر  خود هم از این حرکت باز نایستاد.

به گزارش مباحث، مدیر کل سابق تبلیغات اسلامی اصفهان پیش از ظهر امروز در مراسم ترحیم حجت الاسلام حاج شیخ فیروزیان چهره ماندگار تبلیغ در مسجد سید اصفهان اظهار کرد: آن مرحوم در تهران سکونتداشت و لی به دعوت آیت الله خادمی و با توجه به شیفتگی که پیش از این ایشان داشت، به اصفهان سفر کرد و در این شهر ماند.

حجت الاسلام سید حسین بهشتی نزاد  با بیان اینکه آیت الله عباسعلی اسلامی در زمان طاغوت بیش از ۱۰۰ مدرسه تعلم و تربیت تاسیس کرد عنوان کرد: حجت‌الاسلام فیروزیان با الگوگیری از آیت الله اسلامی در ارتباط با تاسیس مراکز تربیتی تلاش کردند.

وی در ادامه افزود: اگر بخواهیم یک مبلغ الهی پرتلاش دلسوز و مجاهد را در امر تبلیغ معرفی کنیم مرحوم آقای فیروزیان بود که تا سال‌های آخر عمر هم از این حرکت باز نایستاد.

مدیر کل سابق تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به این موضوع که مرحوم  حجت الاسلام فیروزیان در اصفهان شهرت فراوانی داشت و از اآن مرحوم درخواست‌های بسیاری برای سخنرانی در مراسم مختلف به عمل می‌آمد افزود: اآنمرحومبه رغم همه این درخواست‌ها همت خود را برای تبلیغ در مناطق محرومی همچون سیستان و بلوچستان گمارد و حدود ۳۰ سال را در آن مناطق به امر تبلیغ پرداخت و باتوجه به اینکه حضور در آنجا با مخاطراتی فراوان بود همه این سختی‌ها را به جان خرید و به امور دینی و تبلیغی آن‌ها رسیدگی کرد، در ساخت و ساز مساجد پیش‌قدم شد همچنین که در رفع مشکلات مادی مردم سیستان و بلوچستان نیز مصرانه جمع‌آوری کمک‌های مردمی را پیگیری کرد.

وی در ادامه یادآور شد: مرحوم حجت اللاسلام  فیروزیان از بعد انقلاب لباس، مواد غذایی و مایحتاج اولیه ضعفای شیعه را در شهرهای برخوردار فراهم می‌کرد و برای شهرهای مرحوم ارسال می‌کرد البته لازم است بدانید عمده این فعالیت‌ها را خود اآن مرحومشخصا انجام می‌داد و چنان بر این امور مصر بود که حتی در سنین ۸۰ – ۹۰ سالگی نیز از این تلاش دست نکشید.

حجت الاسلام بهشتی نژاد با بیان اینکه مرحوم فیروزیان از کمک به فقرای شهرهای برخوردار نیز غافل نمی‌شدند عنوان کرد: در همین اصفهان رسیدگی به مناطق محرومی همچون مهاباد(از شهرستان‌های اطراف نطنز) کوتاهی نمی‌کرد و برای تامین مایحتاج مردم این مناطق نیز همت می‌گمارد.

وی افزود: حاج غلامرضا فیروزیان فردی بود که با جوشش طبیعی و اخلاص و سوز درونی و با دغدغه دین وظایف خود را تشخیص می‌داد و بدان عمل می‌کرد همچنان که ایشان با بروز بودن و شناخت صحیح از جوانان و محیط تبلیغی محتوایی متناسب با مردم همان منطقه محیا می‌کرد از این رو در امر تبلیغ بسیار موفق بود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها