امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 27795
تاریخ انتشار: ۲:۳۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
چاپ این نوشته
Share
مدیر مدرسه علمیه نرجس خاتون(س) شاهین شهر:

استاد حوزه گفت: عفت، حالت است نه ملکه به این معنا که باید پیوسته مراقب عفت خویش باشیم و هرگز عفاف به معنای سرکوبی غرایز و شهوت نیست، حکم عفاف و حجاب برای ایجاد تمرکز نیروها، شکوفایی استعدادها، رشد خلاقیت و جهت دهی به غرایز سرکش تشریع شده است.

به گزارش مباحث،مدیر مدرسه علمیه نرجس خاتون شاهین شهر پیش از ظهر امروز  پیرامون روز ملی عفاف و حجاب اظهار کرد: حجاب از ریشه حجب و به معنای مانع است یعنی چیزی که به وسیله  آن مانع از رسیدن شی به شی دیگر می‌شود.

فهیمه ربیعی تصریح کرد: در واقع حجاب به معنای ستر و پوشش هم آمده اما معنایی گسترده‌تر از ستر دارد و می‌توان گفت یکی از موردهای حجاب پوشش است، زیرا ممکن بوده  کسی پوشش داشته باشد ولی محجبه نباشد یعنی با نگاه به نامحرم تصویر حرام در ذهن و قلبش وارد شود، در این صورت ، حجاب که مانع از دخول حرام است را نمی توان برای او تصور نمود.

وی افزود: گاهی هم حجاب به معنای پرده است؛ البته عفاف، حالتی درونی و نفسانی است که زمینه  گرایش فرد به پوشش و حجاب را فراهم می‌سازد و یا از غلبه  شهوت بر نفس جلوگیری می‌کند، باید توجه داشت که عفت، حالت است نه ملکه که پس از حصول آن در معرض خطر قرار نگیرد به این معنا که باید پیوسته مراقب عفت خویش باشیم و هرگز عفاف به معنای سرکوبی غرایز و شهوت نیست.

مدیر مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شاهین شهر تصریح کرد: عفاف همان حالت درونی است که انسان را از نگاه باز می‌دارد و هدایتگر رفتارهای بیرونی آدمی همچون حجاب و پوشش، پاکی نگاه و سخن و طهارت فکر است.

ربیعی در پاسخ این سؤال که در اسلام تا چه میزان به رعایت عفاف و حجاب توسط زنان تاکید شده است، گفت: خداوند متعال جهان و انسان را هدفمند خلق کرده و برای رسیدن به هدف‌های نهایی از خلقت تمامی امکانات، توانایی‌ها و استعدادها را در اختیار بشر قرار داده و راهنمایانی را جهت روشنگری ارسال کرده و برای تربیت این بشر مختار، سرمایه ها، استعدادها و قابلیت ها حداکثر استفاده را نموده تا به تعالی و کمال برسد.

وی یادآور شد: یکی از راه‌های حفظ استعدادهای جسمی ، جنسی ، روانی و اقتصادی جهت‌دهی به غریزه‌های طبیعی و استفاده از آن‌ها در جایگاه خود است؛ بدیهی است اگر غریزه شهوت مهار نشود و از طریق بدحجابی و بی‌حجابی زمینه‌های تحریک مستمر این غریزه در زن و مرد مهیا گردد توانایی‌ها و استعدادهای دیگر انسان تحت الشعاع این غریزه قرار می‌گیرد و نیروهای درونی و برونی او پراکنده می‌شود و هرگز مرز انسان کامل که نیاز به نیروهای متمرکز در راستای تعالی دارد نمی‌رسد لذا حکم عفاف و حجاب برای ایجاد تمرکز نیروها، شکوفایی استعدادها، رشد خلاقیت و جهت دهی به غرایز سرکش تشریع شده است.

استاد حوزه خواهران  خاطر نشان کرد: در صورتی که حجاب وجود نداشته باشد، جامعه در معرض خطر و سقوط قرار می‌گیرد و زمینه‌های انحرافات اخلاقی و جنسی فراهم می‌گردد زیرا  مردان بیشترین لذت را از طریق دیدن می‌برند و جامعه  بدون پوشش، چشم‌های مردان را پر می‌کند و انحرافات افزایش می یابد لذا جهت حفظ قوام جامعه نیکوست که زنان حجاب خود را حفظ نمایند

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها