امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 27792
تاریخ انتشار: ۱:۱۵ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
چاپ این نوشته
Share
مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان خبر داد:

حجت الاسلام کلباسی از آغاز مرحله دوم پذیرش حوزه علمیه  و مهلت ثبت نام علاقه مندان به حضور و ثبت نام به منظور تحصیل در حوزه علمیه تا اول شهریورماه خبر داد.

به گزارش مباحث، مسئول واحد پذیرش حوزه علمیه اصفهان پیش از ظهر امروز در  نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: حضور در حوزه­­­­­­های علوم دینی و معارف اسلامی که با قرن‌ها تجربه از تعالیم استادان بزرگ عرصۀ فقاهت و وارستگی فراهم آمده است.

حجت الاسلام کلباسی  تصریح کرد: مرکز مدیریت حوزه­ها علمیه برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ از برادران واجد شرایط از طریق آزمون ورودی و مصاحبه پذیرش به عمل می‌آورد، امید آنکه دلها بیش از پیش به معارف­ الهی روشن و روحانیت به عنوان پرچم­دار این حرکت الهی, زمینه­ساز ظهور و قیام منجی عالم بشریت باشند.

وی با اشاره به مشکلات اعتقادی و اخلاقی که در جامعه رواج دارد عنوان کرد: با توجه به مشکلات امروز لازم است افرادی وارد حوز شوند و این علوم را فرا بگیرند و در احکام، اعتقادات و اخلاق تفقه کنند و شبهات روز جامعه را پاسخگو باشند.

مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان در توضیح اهداف حوزه علمیه در تربیت طلاب گفت: فهم عمیق علوم و معارف اسلامی بر اساس قرآن و مکتب اهل‌البیت ، تربیت عالمان صاحب نظر در رشته‌های علوم حوزوی، تولید علم و اندیشه ­ناب اسلامی ، تأمین نیاز­های فرهنگی و پژوهشی و پرورش اندیشمندان و اساتید حوزه و جوامع اسلامی است.

وی در تشریح دوره­های آموزشی در حوزه علمیه خاطرنشان کرد: این دوره شامل چهار مقطع تحصیلی می­باشد، مقطع عمومی، در این مقطع طلاب، علوم پایه و مقدماتی را فرا می­گیرند و با علوم اسلامی ( فقه، اصول، تفسیر، عقاید، نهج­البلاغه، تاریخ­ اسلام و …) آشنا می­شوند، تحصیل در این مقطع به صورت تمام وقت است و مدت آن به طور متوسط شش سال می­باشد.

حجت الاسلام کلباسی  ادامه داد: سطح دو،در این سطح طلاب به تحصیل دوره فقه و اصول استدلالی، تفسیر، فلسفه و کلام پرداخته و بنیۀ علمی خود را برای ورود به سطوح عالی تقویت می کنند. سطح سه: و  سطح چهار است.

وی افزود: نیاز است افراد از مقاطع متوسطه اول و دوم وارد حوزه علمیه شوند که به در مقطع متوسطه اول شرط قبولی و داشتن معدل ۱۶ به بالا و در مقطع متوسطه دوم با معدل ۱۴ به بالا و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند پذیرش شده و در مقطع تخصصی خود تحصیل کنند.

مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه  مرحله اول پذیرش حوزه علمیه اصفهان براس سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در بهمن ماه سال گذشته انجام شد،  ابراز کرد: مرحله دوم پذیرش حوزه علمیه تیرماه آغاز شده  و ۲۵تیرماه امتحان ورودی آن برگزار می شود و مرحله سوم پذیرش تا اول شهریورماه مهلت ثبت نام از طریق سایت به ادرس www.esf-hozeh.comرا  دارد.

وی در رابطه با آمار پذیرش عنوان کرد: سالانه حدود ۱۵۰۰ نفر را ثبت نام و در مراحل آموزش کتبی چکاب پزشکی و مصاحبه آنها را رسمی و خدمات متعدد بیمه تامین اجتماعی وشهریه به آن ها ارائه می شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها