امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 27777
تاریخ انتشار: ۲:۵۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
چاپ این نوشته
Share
عضو خبرگان رهبری:

آیت الله مهدوی گفت: وصیّ بی‌واسطۀ رسول خدا، حضرت علی مرتضی(علیه‌السلام) می‌فرمایند: «هم‌نشینی با خوبان برای انسان خیر به همراه دارد، مانند بادی که بر بوی خوشی می‌وزد و بوی خوش را با خود جابه‌جا می‌کند.

به گزارش مباحث ، عضو خبرگان رهبری  پیش از ظهر امروز در جمع طلاب و درس اخلاق خود به بحث همنشینی  ورفیق اشاره  و اظهار کرد:  عوامل گوناگونی در هموار کردن مسیر سعادت یا شقاوت انسان مؤثر است.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی تصریح کرد:  بدون شک، هم‌نشینی با ناپاکان، خواسته یا ناخواسته، انسان را دچار آسیب‌های فراوانی می‌کند. به‌خصوص اگر ایمان ضعیف باشد، زودتر و بیشتر آلوده می‌شود.

وی افزود: از آن‌سو، هم‌جواری با افراد مومن و متّقی و خالص نیز تأثیر بسزایی در رشد تکامل انسان دارد، مجالست با نیکان و معاشرت با پاکان، برای افزایش ایمان و تقوا، اراده را تقویت می‌کند و فکر را بیدارمی سازد.

 

عضو خبرگان رهبری یادآور شد: امام سجاد(علیه‌السلام) می‌فرمایند: «هم‌نشینی با صالحان، انسان را به خیر و صلاح دعوت می‌نمایدآن لذت روحی که در هم‌نشینی با اولیای الهی وجود دارد، برای انسان باقی  می‌ماند، البته اگر لذت جسمی نیز در کنار لذت روحی قرار گیرد، تاثیر دوچندانی بر جسم می‌گذارد.

 

وی عنوان کرد: وصیّ بی‌واسطۀ رسول خدا، حضرت علی مرتضی(علیه‌السلام) می‌فرمایند: «هم‌نشینی با خوبان برای انسان خیر به همراه دارد، مانند بادی که بر بوی خوشی می‌وزد و بوی خوش را با خود جابه‌جا می‌کند.

استاد حوزه متذکر شد: یکی از روحانیون می‌گفت: «جلسه‌ای با حضور بعضی از اولیای الهی از گوشه و کنار کشور، در مسجد جمکران تشکیل می‌شد، بخشی از غذای آنجا محصول زمین خود مسجد بود، هر زمان در آن جلسه شرکت می‌کردم و از آن غذا میل می‌کردم، تا چندین روز نورانیت عمیقی در روح و باطن خود می‌یافتم.

وی اذعان کرد: به هر حال بزرگان دین بر مصاحبت با اخیار و برگزیدگان و نیز خوردن غذای حلال تأکید فراوانی کرده‌اند، مکان‌های خاصی وجود دارد که امکان اتصال روحی و ارتباط قلبی با قلب هستی، حضرت بقیهالله (علیه‌السلام) در آن‌ها بیشتر است.

آیت الله مهدوی ابراز کرد: بسیاری از اولیای خدا، در مسجد مقدس جمکران و مسجد سهله و مسجد کوفه، قبرستان وادی‌السلام و دیگر مکان‌های مقدس، به مقامات والایی نائل گشته و لطف‌های ویژه‌ای دریافت کرده‌اند، زبان گویای حق، امام زمان (علیه‌السلام) به حسن مُثله‌ی جمکرانی فرمودند:

هرکس نماز مسجد مقدس جمکران را بخواند، گویا در کعبه نماز خوانده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها