امروز: جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر: 27754
تاریخ انتشار: ۲:۴۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
چاپ این نوشته
Share
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: نیت طلاب و روحانیون باید خدایی شدن و خدایی کردن دیگرانو هدایت مردم به سمت و سوی خدا باشدف اگر هر نیتی جز این داشتیم، قطعا دچار خسران می شوم.

به گزارش مباحث، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در آغاز جلسه امتحانات حوزه های علمیه اصفهان بر اهمیت طلبگی تأکید کرد و گفت: هیچ کار و شغلی بالاتر از کسب علوم دینی و آموزش آن به دیگران نیست.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد  حرکت به سوی خدا و حرکت دادن دیگران در مسیر الهی را از خواص بعد ملکوتی انسان دانست و اذعان کرد: معیار سنجش خوبی همه انبیا، اولیا و خوبان عالم این است که چقدر به سمت خدا حرکت کردند و چقدر دیگران را در این مسیر یاری رساندند.

وی  در بیان اهمیت کسب علوم دینی اظهار داشت: رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) خطاب به حضرت علی (علیه السلام) فرمودند، علی جان اگر یک انسان به دست تو هدایت شود برای تو بهتر است از آنچه خورشید بر آن می تابد.

امام جمعه اصفهان در ادامه اشاره ای به حدیث« إِنَّمَا الأَعْمَالُ بِالنِّیَّاتِ، وَإِنَّمَا لِکُلِّ امْرِئٍ مَا نَوَى …» گرد و افزود: بسیار از بزرگان دینی موضوع نیت اعمال را از ارکان دین می داند واین براهمیت موضوع می افزاید.

وی ادامه داد:بر طبق این حدیث، اعمال به نیت‎ها بستگی دارند و با هر کس، مطابق نیتش رفتار می‌شود، در نتیجه، دستاورد هجرت هر کس، همان چیزی است که به خاطر آن، هجرت نموده است.

آیت الله طباطبایی نژاد عنوان کرد:  مومنین و خاصه طلاب باید نسبت به نیت اعمال و رفتارشان حساس باشند، چرا مطابق با آن نیت ها از آنها بازخواست می شود.

وی گفت : ارزش اعمال به نیت اعمال است، بنابراین مومنین باید به این نکته توجه داشته باشند که نیات باید صحیح و در مسیر کمال باشد، حتی اگر درس طلبگی هم می خوانیم براساس نیات به اهداف خود می رسیم

آیت الله طباطبایی نژاد با تاکید براینکه در روز قیامت بر اساس نیت ها قضاوت می شودو اعمال صالح بر اساس نیت وزن برای مومن می شود، بر اساس روایت حق وزن در قیامت است و بدی اصلا وزنی ندارد.

وی تصریح کرد: از فرصت جوانی خود در راستای هدف والای خود یعنی خدایی شدن بهره ببرید و نگذارید هیچ چیزی مانع این هدفتان شود، تلویزیون، موبایل، استفاده های غیر ضرور اینترنت و شبکه های مجازی همگی شیاطینی هستند که فرصت را از طلبه می گیرند.

مدیر حوزه علمیه اصفهان در پایان ابراز کرد: نیت طلاب و روحانیون باید خدایی شدن و خدایی کردن دیگرانو هدایت مردم به سمت و سوی خدا باشدف اگر هر نیتی جز این داشتیم، قطعا دچار خسران می شوم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها