امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 27733
تاریخ انتشار: ۱:۵۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
چاپ این نوشته
Share
به همت مدرسه علمیه ناصریه تولید شد:

اولین نرم افزار آموزش نماز شیعی به زبان فرانسه شامل آموزش وضو و احکام وضو و آموزش نمازهای پنج‌گانه به زودی از طریق فروشگاه گوگل پلی با عنوان «Comment prier» عرضه می شود.

به گزارش مباحث، مسئولان مدرسه علمیه ناصریه واقع در مسجد امام(ره) اصفهان، که روزانه پذیرای صدهانفر گردشگر خارجی استو مبلغین زباندان حوزه علمیه اصفهان درانجا مستقر هستند، در اقدامی ابتکاری با بهره‌گیری از توان گروه فرهنگی صباپ که تجربه موفق نرم‌افزار قلم هوشمند قرآنی را داشتند، به طراحی یک نرم‌افزار برای آموزش نماز شیعی به زبان فرانسه اقدام کردند.

حجت الاسلام سید محسن  اخوان تصریح  کرد: در کارگروه پژوهشی معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه به پیشنهاد یکی از مبلغانی که هم‌اکنون نیز در فرانسه مشغول تبلیغ دین اسلام هستند و بر اساس خلأهای امر تبلیغ، نیازسنجی صورت گرفت که آموزش نماز شیعی نه‌ تنها به زبان فرانسه، حتی برنامه‌ای به زبان انگلیسی هم با کیفیت مطلوب و بر اساس نیازهای مخاطب هدف وجود نداشت.

وی با اشاره به افزایش گرایش به اسلام در غرب تصریح کرد: با توجه به آماری که از گردشگران حاضر در مسجد امام و مدرسه ناصریه پدید آمد، در سال گذشته مبلغان این مدرسه با بیش از پنج هزار و ۵۰۰ توریست فرانسوی تبلیغ چهره به چهره داشته‌اند که یکی از دلایل انتخاب زبان فرانسه برای ساخت اولین نرم‌افزار آموزش فرانسوی نماز شیعی شد.

مدیر مدرسه علمیه ناصریه اصفهان، افزود: کار انتخاب محتوا و ترجمه به زبان فرانسوی و همچنین طراحی این نرم افزار از ابتدای ماه مبارک رمضان امسال با مشارکت جوانان خوش‌فکر اصفهانی در گروه برنامه‌نویسی صباپ و مبلغین مدرسه علمیه ناصریه شروع شد.

وی اذعان کرد: ان شاءالله در برنامه‌های آینده نیز قصد داریم تولید این گونه نرم افزارهای آموزشی به زبان‌های مختلف دنیا را توسعه داده تا پاسخگوی نیازهای مسلمانان دیگر زبان‌ها و همچنین غیر مسلمانان علاقه‌مند به آشنایی با دین مبین اسلام باشیم.امیدواریم با تولید و هدیه این نرم‌افزار توانسته باشیم گامی در جهت آشنایی با این واجب الهی برداشته باشیم.

 

 

 

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها