امروز: شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
کد خبر: 27715
تاریخ انتشار: 1:02 ب.ظ - دوشنبه 2017/07/3
چاپ این نوشته
Share
مدیر حوزه علمیه خوانسار:

حجت الاسلام والمسلمین خواجه کریمی گفت: یکی از راههای موفقیت مبلغین این است که رسالات پروردگار را در عالم وجود بگسترانند، با وجود شک، تردید و شبهات بسیار زیاد در این زمان، ضرورت تبلیغ دین مبین اسلام در هیچ دوره ای به اندازه این دوره نبوده است.

به گزارش مباحث، امام جمعه و مدیر حوزه علمیه شهر خوانسار صبح امروز در مراسم تقدیر از مبلغین مدرسه علمیه کریمه اهل بیت (س ) شهر خوانسار که  با حضور معاونین، مبلغین و برخی از طلاب برگزار شد، اظهار کرد : یکی از ویژگی هایی که در دین مقدس اسلام و همه ادیان  توحیدی وجود دارد و از وظیفه پیغمبران هم بوده، ابلاغ رسالات پروردگار الهی است و این رسالت خطیر مختص پیغمبر و اصحاب درجه اول نبوده بلکه وظیفه تک تک انسان های مؤمن در عالم وجود است.

حجت­ الاسلام رسول خواجه کریمی افزود: کسی که همه وجودش برای خدا باشد، خدا نیز در همه حال همراه او خواهد بود.

وی گفت:محل اعتماد مبلغ، ذات اقدس الهی است و اگر اعتماد و یاری خدا نباشد موفقیت برای انسان در زمینه تبلیغ ایجاد نخواهد شد.

امام جمعه خوانسار ادامه داد: یکی از راههای موفقیت مبلغین این است که رسالات پروردگار را در عالم وجود بگسترانند، با وجود شک، تردید و شبهات بسیار زیاد در این زمان ضرورت تبلیغ دین مبین اسلام در هیچ دوره ای به اندازه این دوره نبوده، بنابراین اگر انسان توکل و اعتمادش به خدا نباشد تبلیغ دین برایش سهمگین و سخت خواهد بود ،حتی حضرت ابراهیم در راه رسالت دین به هیچ کسی جز خدا اعتماد نکرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه بهترین های امت پیامبر افرادی هستند که در راه تبلیغ دین قدم بر می دارند به مبلغین توصیه نمود که در راه تبلیغ دین هیچ خوفی نداشته باشند و در زمره ی افرادی باشند که بیشترین نفع را به مردم می رسانند زیرا که هیچ نفعی بالاتر از ارشاد، هدایت، رشد و اصلاح مردم نیست .

حجت­ الاسلام خواجه کریمی علم به عقاید و احکام و آگاهی به مسائل روز و زمان شناسی را از مهمترین وظایف طلاب خواهر و برادر خاصه در عصر حاضر دانست و گفت: جامعه برای زنده ماندن نیاز به تبلیغ دارد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها