امروز: دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 27702
تاریخ انتشار: ۱:۱۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
چاپ این نوشته
Share
مدیر مرکز تخقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان خبر داد

حجت الاسلام سجادی  گفت: ترجمه رادیویی نمایشی «طنین وحی»  که ترجمه قرآن با شیوه‌ای نوین  ارائه شده از سوی «مرکز تخقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان» اجرا و آماده توزیع است.

مدیر مرکز تخقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان در گفت وگو با خبرنگار مباحث، پیرامون اخرین تولید این مرکز اظهار کرد: مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان در پرتو عنایت خداوند و پیرو تاکید مقام معظم رهبری بر تلاش در عرصه نوسازی و اعتلای پژوهش های دینی و اسلامی با حداکثر استفاده از روش ها و ابزارهای جدید در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به ثبت رسید و تا کنون گام های موثر و چشمگیری در راستای پیشبرد و اعتلای پژوهش های اسلامی برداشته است.

حجت الاسلام سید احمد  سجادی بیان کرد: مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان در آذرماه سال ۱۳۷۷ به امر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی مظاهری تاسیس شد، هراقدامی که در چارچوب فعالیت جدید باشد، خدمت آیت الله العظمی مظاهری ارسال می کنیم، این موسسه یک مرکز دینی اجتماعی است به طوری که تولیدات ان مشتمل بر گفتار دین آمیخته با مباحث علمی است .

وی تاکید کرد: یکی از آخرین تولیدات این مرکز تحت عنوان ترجمه رادیویی نمایشی «طنین وحی» است که از سوی «مرکز تخقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان» اجرا و آماده ارائه است.
مدیر مرکز تخقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان  تصریح کرد: در این طرح، ترجمه قرآن با شیوه‌ای نوین ارائه می شود، نقل قول‌های قرآن به صورت نمایشی با حضور حدود ۲۴۰ نقش اجرا شده، در قالب یک ترجمه گویای گفتاری – نمایشی با فضاسازی و ترکیب افکت‌ها و آواهای مناسب، عرضه می‌شود.


وی ادامه داد: آیاتی که شامل نقل قول نیست، به صورت روایت با حس مربوط که متن آیه را برای مخاطب مفهوم کند، ارائه می‌شود.
حجت الاسلام سجادی افزود: در این طرح عین ترجمه قرآن بیان شده و هیچ واژه‌ای به ترجمه اضافه و یا کم نشده است، بیش از ده هزار ساعت، محققان این پروژه به باز نویسی نمایشی پرداختند و به سوالات اساسی از جمله سن پیامبران، حالت گویش، سوالات پنهان آیات پاسخ گفتند.
وی عنوان کرد: حدود ۱۶۰ نفر به عنوان بازیگر این کار ایفای نقش کرده‌اندT در این طرح با توجه به ساده و روان بودن ترجمه جناب حجت الاسلام قرائتی، از آن بهره برده اییم.


استاد حوزه خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ نفر تیم اجرایی، گرافست، پشتیبانی و برنامه‌نویس و مشاوران ….بیش از ۱۵۰۰آوا مناسب با فضاهای آیات مانند فضای جهنم، بهشت، داستان هر یک از پیامبران و… ساخته شد
حجت الالسلام سجادی اذعان کرد: در حدود هفت سال این کار به طول انجامید تا کل مراحل تحقیق، ضبط، تدوین، اصلاحات و آواگذاری انجام شد و ان‌شاءالله در این ماه این مجموعۀ فاخر را به جامعۀ ‌اسلامی عرضه می‌کنیمT این کار در جهان اسلام بی نظیر است، بزودی این مرکز برای ترجمه‌های رایویی و نمایشی قرآن به زبان‌های دیگر اقدام خواهد کرد.

در پایین نمونه هایی از ترجمان صوتی ایات سوره ملک و سوره مبارک فیل قراداده شده است

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها