امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 27657
تاریخ انتشار: ۲:۲۵ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱
چاپ این نوشته
Share
جانشین مدیریت حوزه علمیه اصفهان:

حجت‌الاسلام باطنی گفت: هر مشتی که در روز قدس به هم فشرده شد، تیری مهلک به سمت نظام سلطه جهانی و امریکای جنایتکار است، اصل مهم «کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا؛» در ساختار تفکری و مکتبی انقلاب اسلامی و امام راحل شکل گرفته است

به گزارش مباحث، جانشین مدیریت حوزه علمیه اصفهان ظهر امروز در  جمع کارکنان مرکز حوزه علمیه اصفهان ، درباره روز جهانی قدس و رسالت طلاب اظهار کرد: روز قدس تبلور مبارزه با زیاده‌طلبی استکبار جهانی و سمبل مبارزه ملت مظلوم در طول بیش از ۶ دهه است.

حجت‌الاسلام علیرضا باطنی تصریح کرد: دفاع از مظلوم از شعائر اسلامی و اصول انقلاب اسلامی ایران است، اصل مهم «کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا؛» در ساختار تفکری و مکتبی انقلاب اسلامی و امام راحل بنیان‌گذار انقلاب اسلامی شکل گرفته است.

وی تأکید کرد: در قانون اساسی ایران نیز حساسیت نسبت به حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم وجود دارد و وظیفه نظام قلمداد شده است.

جانشین مدیریت حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: سال‌های سال است که ما هر ساله در آخرین روز جمعه ماه رمضان با راهپیمای، مشت‌های خود را گره کرده و انزجار خود را از استکبار جهانی و در رأس آن اسرائیل غاصب نشان می‌دهیم.

وی ابراز کرد: تعیین روز قدس، آخرین روز جمعه درماه رمضان از الهاماتی بود که به امام راحل الهام شد و امروز شاهد برکات زیاد این تدبیر حکیمانه هستیم، چشم امروز مسلمین مظلوم جهان به نظام جمهوری اسلامی و راهپیمایی روز قدس در جهان اسلام است.

حجت‌الاسلام باطنی خاطرنشان کرد: امروزه در منطقه و جهان شاهد تحرکاتی هستیم، کشورهایی که در گذشته منافقانه خود را حامی فلسطین معرفی می‌کردند ولی با غاصبان قدس پیمان‌نامه امضا می‌کردند، اما امروز چهره واقعی آن‌ها واضح شده و نقاب از چهره آن‌ها برداشته شده است.

وی اذعان کرد: امروز فضا شفاف تراز گذشته است و مسلمین جهان خاصه امت اسلامی ایران باید در این شرایط حضور بیشتر خود را به نمایش بگذارند و اگر ما اقدامی دیگر نمی‌توانیم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بکنیم، حداقل در این راهپیمایی حضور پیدا کنیم.

جانشین مدیریت حوزه علمیه اصفهان متذکر شد: باید اعلام کنیم که سرانجام مبارزه فلسطینیان، موفقیت و پیروزی در برابر ظالمان است.

وی ادامه داد: به عنوان یک وظیفه دینی و انقلابی حضور ما در راهپیمایی لازم است و روحانیون، طلاب و حوزویان مثل سال‌های گذشته قطعاً در راهپیمایی شرکت خواهند کرد و از همین رسانه برای حضور پرشور دعوت می‌کنم و می‌دانم حوزویان حضور انقلابی خود را در این شرایط حساس به رخ استکبار خواهند کشید.

حجت‌الاسلام باطنی یادآور شد: هر مشتی که در روز قدس به هم فشرده شد، تیری مهلک به سمت نظام سلطه جهانی و امریکای جنایتکار است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها