امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 27638
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
چاپ این نوشته
Share
در پی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها:

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: نگرانی امروز ما از تشویق برای حضور بانوان در محیط‌های مختلط و پر هیجان چون ورزشگاه‌های والیبال و فوتبال این است که گام‌به‌گام قبح زدایی صورت گرفته، این اقدامات خدمت به جامعه زنان نیست.

به گزارش مباحث، اشاره: سال گذشته معاون زنان و خانواده دولت یازدهم در گفت وگو با رسانه ها حضور زنان در سالن های ورزشی را مطالبه اصلی آنها بیان کرده و حتی تلاش های زیادی برای تحقق این امر انجام داد!

ملی‌پوشان فوتبال ایران، با حضور در نهاد ریاست جمهوری با حسن روحانی دیدار کردند و در این دیدار مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی از رئیس جمهور ایران درخواست کرد تا شرایطی فراهم شود که براساس آن بانوان نیز بتوانند از نزدیک فوتبال را تماشا کنند. چرا که دراین روزهای رمضان شاهد حضور بانوان در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری والیبال آزادی بودیم که این حضور با موازین شرعی اصلاً سازگار نبوده و چه بسا دریک امر مباح، حرام هایی دراین محیط مختلط صورت گرفت، حال سؤال اینجاست که وظیفه یک دولت اسلامی چیست.

در همین رابطه حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مباحث، پیرامون چرایی قبح زدایی از سوی برخی از مسئولین برای حضور بانوان ایرانی مسلمان در محیط‌های مختلط چون ورزشگاه‌ها اظهار کرد: سخن ما به مسئولین دولت اسلامی این است که آیا مشکل اصلی کشور و جوانان، حضور بانوان در ورزشگاه‌ها است؟

وی با بیان اینکه متأسفانه خواسته یا ناخواسته اصل را دراین زمینه رها کرده و به فرع چسبیده‌ایم، گفت: باید برای مشکلات خانواده‌ها و بانوان، برای اشتغال جوانان و بیکاری بانوان تحصیل‌کرده که دغدغه امروز است، برای خانم‌هایی که امروز مطلقه هستند، باید فکری اساسی کرد.

حجت‌الاسلام رهبر تصریح کرد: چه ضرورتی دارد که حتماً تماشاگرهای زن در ورزشگاه‌ها باشند، البته این توجیه از سوی مسئولین هست که می‌گویند نظم و انضباط در والیبال بیشتر است و قابل کنترل تر است ولی در فوتبال این چنین نیست، ولی این نگرانی وجود دارد که این حضور در محیط‌های مختلط و عدم رعایت موازین اسلامی و شرعی به محافل ورزشی دیگری چون فوتبال هم کشیده بشود.

وی ادامه داد: به نظر من می‌رسد که باز کردن این‌گونه راه‌ها که هیچ‌گونه تأثیری در حیات و زندگی مردم ندارد، سودی جز شکستن مرزهای فرهنگی و خط قرمز های دینی و فراهم کردن زمینه های خطرناک تر بعدی با مطرح ساختن مداوم موضوعات مساوات و تساوی زن و مرد، همه با هم بودن، مرد و زن با هم که با اصول دینی و اسلامی ما اصلاً سازگار نیست، برای دشمنان نداشته باشد.

*مسئولان در بحث جامعه زنان، شتر را رها کرده به مهار شترچسبیده اند

امام جمعه موقت اصفهان ابراز کرد: نگرانی امروز ما از این موضوع آن است که این حضور بانوان با شرایطی که در تصاویرها هم مشخص است، ادامه دار و دنبال دار باشد و یک نوع قبح زدایی در جامعه صورت گیرد.

وی افزود: تشویق برای حضور بانوان در محیط‌های مختلط و پر هیجان چون ورزشگاه‌های والیبال و فوتبال، خدمت به جامعه زنان نیست، باید به کار اصلی رسیدگی شود، امروز ایجاد اشتغال، کمک به مسئله ازدواج، تشویق برای مادر شدن و تربیت فرزندان بهترین تفریح برای جامعه زنان ایرانی است.

حجت‌الاسلام رهبر اذعان کرد: من از علما و مراجع و بزرگان دینی هم خواستارم که تذکرات لازم را در رابطه به این موضوع به مسئولان مربوطه بدهند.

وی در پاسخ به اینکه آیا چنین قبح زدایی ها در راستای تهاجم های فرهنگی و برنامه ضد فرهنگی دشمن است یا نه گفت: به هر حال هر سد فرهنگی و ارزشی شکسته بشود، در راستای تهاجم فرهنگی و استحاله فرهنگی گام‌به‌گام به اهداف دشمن نزدیک می شویم، حضور این چنین بانوان در ورزشگاه‌ها نه اقدامی ضروری است و فایده و تاثیری هم ندارد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها