امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 27626
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۴
چاپ این نوشته
Share
عضو خبرگان رهبری:

ayat_mahdavi_8
عضو خبرگان رهبری:
شب های قدر ، شب مضاعف کردن حسنات برای مومنین است
آیت الله مهدوی براساس روایتی از معصوم گفت: اگر نبود شب های قدر با چنین فضیلت و برکتی، مومنین هرگز به مقصود و نتیجه مطلوب در مسیر خداوند نمی رسیدند، شب های قدر ، شب مضاعف کردن حسنات برای مومنین است

به گزارش خبرنگار مباحث، عضو خبرگان رهبری در سحرگاه نوزدهم رمضان، در مسجد امام(ره) و هیئیت رزمندگان اسلام  اظهار کرد: در روایتی از معصومین آمده است  که شب قدر پایان سال و همچنین همین شب قدر آغاز سال جدید بوده است.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی با بیان اینکه در شب قدر، آنچه که از امسال تا سال آتی اتفاق می افتد قطعی می شود، گفت:  در روایتی از پسر ابوحمزه ثمالی  به همراه ابوبصیر آمده است  که این دو نفرخدمت امام باقر(ع) رسیدند و از شب قدر حتمی سئوال کردند، که امام فرمود ا شب ۲۱ یا شب ۲۳ رمضان است ، در پاسخ؛ آنها درخواست تعیین یک شب را از امام کردند که معصوم پاسخ داد دو شب عبادت برای بندگی خدا و رسیدن به مقصود کم نیست.

وی تصریح کرد: بنابر حکمت خداوند ، تعیین قطعی شب قدر توسط خداوند مصلحت نبوده است  و شب قدر میان سه شب ۱۹ و ۲۱ و ۲۳ مخفی شده است، ولی نشانه هایی برای تعیین وقت آن در روایات آمده است.

استاد حوزه  با تاکید براینکه  از درک شب های قدر غافل نشوید  چرا که توفیق والا و محبتی از سوی پروردگار به مخلوق برای سعادت است، تصریح کرد: از حضرات معصومین نقل است  که شب ۱۹ رمضان شب تقدیر است  ومقدرات اندازه گیری می شود و در شب ۲۱  رمضان مقدرات تایید و محکم می شود و در شب ۲۳ مقدرات به امضا می رسد.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در شب های قدر خوب به درگاه خدا التماس کنید  و درخواست بهترین ها را داشته باشید، درخواست کسب لیاقت برای احسن ها را بخواهید .

وی  در تشریح آیه شریفه”خیر من الف شهر” تصریح کرد: براساس آیه شریفه هر عمل صالحی در شب های قدر، از انجام آن عمل صالح در هزار ماه بهتر است، در حقیقت شب های قدر به مثل هواپیمایی است که شما یک قدم در ان برمی دارید و لی با سرعت هزار کیلومتر بر ساعت جلو می روید.

آیت الله مهدوی با اشاره به چندین  برابر شدن ثواب اعمال صالح در شب های قدر با استناد به  روایتی از معصوم گفت: اگر نبود شب های قدر با چنین فضیلت و برکتی، مومنین هرگز به مقصود و نتیجه مطلوب در  مسیر خداوند نمی رسیدند، شب های قدر ، شب مضاعف کردن حسنات برای مومنین است.

وی ادامه داد: معنی خیر من الف شهر، این است که سرعت سیر معنوی اعمال صالحی که در شب قدر انجام می شود  بسیار مضاعف است،در شب های قدر باید توجه مومنین به خداوند توجه خاص  و ویژه باشد  تا دل ها وصل شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها