امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 27577
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۸
چاپ این نوشته
Share
 همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع):

کنگره بزرگداشت آیت الله سیدمرتضی مستجابی  تحت عنوان «مجتهد پهلوان» جمعه هفته جاری برگزار می شود

به گزارش مباحث، کنگره بزرگداشت آیت الله سید مرتضی مستجابی  تحت عنوان « مجتهدی پهلوان» به همت شهردای اصفهان و هیات پهلوانی و زورخانه ای اصفهان در شامگاه جمعه ۱۹ خرداد ساعت ۲۱ در باغ موزه چهلستون برگزار شود.

آیت‌الله سید مرتضی مستجاب الدعواتی معروف به مستجابی فرزند حاج سید اسدالله مستجاب الدعواتی و نوۀ آیت‌ الله سید ابوالحسن صدرعاملی، معروف مستجاب الدعواتی، در ۱۳۰۲ به دنیا آمد.

یکی از برجستگان خاندان صدر و از دوستان نزدیک امام  موسی صدر و چهره‌ای شناخته‌ شده در میان رجال معاصر اصفهان است. او و امام موسی صدر از سال‌های نخست جوانی، علاوه بر پیوند خویشاوندی، رابطه‌ای سرشار از دوستی و صمیمیت با یکدیگر داشته‌اند.
آیت الله مستجابی تحصیلات خود را در حوزۀ علمیۀ تهران و نجف ادامه داد و موفق به اخذ درجه اجتهاد از سوی آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی شد. او یکی از مبارزان سیاسی در دورۀ ملی شدن صنعت نفت و از نزدیکان آیت الله کاشانی به شمار می‌رود. آیت الله مستجابی در امور خیریه و عام المنفعه از سوابق طولانی برخوردار است و همچنین دستی نیز در حوزۀ شعر و ادب و هنر دارد.
آیت‌الله حاج سید مرتضی مستجابی، پسر عموی امام صدر و نتیجه‌ مرحوم آیت‌الله سید ابوالحسن صدر عاملی، امروز بزرگ خاندان صدر در ایران و عراق و لبنان است. وی نه تنها یکی از نزدیک‌ترین و بلکه وفادارترین دوستان امام صدر در ایران است، بلکه بی‌مبالغه مخزن‌الاسرار خاندان بزرگ و شریف صدر در جهان و همچنین دانشگاهی بی‌انتها در حوزه‌ی رجال و تاریخ معاصر ایران، عراق و عالم تشیع است.

هر پژوهشگری که مایل باشد در باره‌ رجال خاندان صدر و همچنین پیوند تک‌تک آن بزرگواران با تاریخ معاصر ایران تحقیق و مداقه کند، چاره‌ای ندارد جز آن‌که برای کسب اطلاعات به وی مراجعه کند.
به گفته وی، امام موسی صدر هرموقع به اصفهان می آمد اولین مکانی که برای حضور انتخاب می کرده منزل سید مرتضی بوده و با اینکه حاج آقا حسین خادمی نیز که از بستگان ایشان در اصفهان است، در آنجا حضور پیدا نمی کرده و انس خاصی با آقای مستجابی داشته است.
آیت الله مستجاب الدعواتی، امام موسی صدر را حلیم و رفیق خطاب نموده اند و معتقد هستند که وی می داند که با هر کسی چگونه برخورد داشته باشد./

 

 

 

 

 

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها