امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 27464
تاریخ انتشار: ۷:۳۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
چاپ این نوشته
Share
کامران:

نمایده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: مخالفت با دانه درشت ها را همیشه در راس وظایف خوددانسته ام، من بارها گفته ام دانه درشت چپ و راست ندارد و در هرلباس و جریانی دیده می شود.رهبری از ما افشاگری در مقابل فساد می خواهد.

به گزارش مباحث، دکتر حسن کامران  نماینده چندین دوره مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ، اظهار کرد: یکی از دغدغه های من در سمت مسئول نظارت بر مطبوعات از سوی مجلس ، یپیگری بحث بیمه خبرنگاران بوده است.

وی همچنین از ادامه پیگیری هایش برای آنکه شغل خبرنگاری را جز مشاغل سخت قرار دهد  گفت و تصریح کرد: یکی از اموری که همیشه من را آزاد داده است، بحث مزاج اشرافی گر یدر بین مسئولین دولتی بوده است و حتی برای دادن مشاوره حقوقی رایگان به خبرنگاران در زمان های حساس، با دادگستری در  جهت رفاه حال اصحاب رسانه کرده ام.

کامران با بیان اینکه من به نظارت مجلس نمره ۸  داده ام،چرا که معتقدم دراین زمینه اصلا خوب عمل نکرده است و حتی نمایندگان مجلس  شورای اسلامی هم دچار مراج اشرافی گری شده اند، خاطرنشان کرد: مخالفت با دانه درشت ها را همیشه در راس وظایف خوددانسته ام، من بارها گفته ام دانه درشت چپ و راست ندارد و در هرلباس و جریانی دیده می شود.رهبری از ما افشاگری در مقابل فساد می خواهد.

وی با اشاره به افشاگری خودش در مورد کمک هزینه ی صد میلیونی نمایندگان گفت: نمایندگان بعد از آن صحبت، به من اعتراض کردند و گفتند که این کار اشتباهی بود ولی من به آن خبرنگار که اسمش آقای اسدی از فارس بود گفتم که حرفش درست بوده است و من پای حرفم ایستادم.

نمکاینده سابق مردم اصفهان در مجلس ابراز کرد: در مورد مسأله آب اصفهان هم این سد باید اجرایی بشود و مشکل این است که پیمانکار آن، که به سازمان تأمین اجتماعی هم مربوط می شود پول را گرفته است ولی کار نمی کند و مسأله بعدی این است که وزیر نیرو این تونل آب را تبدیل به لوله کرده است که قابل قبول نیست و ما گفتیم که باید کار کارشناسی بشود.

وی در ادامه تصریح کرد: رودخانه باید ساماندهی بشود چون عرض آن زیاد است. برای این کار هم ما یک ۶۰ میلیارد و یک ۴۸ میلیارد تومان گرفته ایم که استاندار جای دیگری هزینه کرده است که بنده به دیوان محاسبات شکایت کردم. اگر ساماندهی بشود عرض رودخانه ۵ متر بشود و در طول رودخانه هم نظارت کافی بشود و برداشت غیر مجاز نداشته باشیم قطعا وضعیت بهتری خواهیم داشت. ولی متاسفانه می بینیم که همین شهرداری هم چاه غیرمجاز دارد و به باغ رضوان آب می رساند.

کامران با بیان اینکه امروز فساد  و بده و بستان های نامتعارف در مجلس هم دیده می شود، گاهی در ایران برخی از شاخه و شانه کشیدن های خطی است و براسا سعدالت  و تحقق عدالت اجتماعی رقم نمی خورد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ندای اصفهان که آیا ایده یا برنامه جدیدی برای ورود به مجلس دارید، گفت: پیامبر اکرم (ص) چوپان بود و چون با خدا رو راست بود، خدا هم او را انتخاب کرد و به او وحی فرستاد. حالا هم نسخه نجات بخش بشریت همین قرآن است یعنی حرفی که می زنید را به آن عمل کنید.

ما باید رو راستی خودمان را حفظ کنیم و آنچه که در جهت عدالت است را انجام بدهیم، ببینید حضرت علی برای عدالت شهید شد؛ عدالت کهنه شدنی نیست، ما در فلسفه دو نوع ادراک داریم؛ فطرت انسان تشنه عدالت است، امروز مردم ما با گرانی می سازند ولی با تبعیض نه. ما باید مبارزه داشته باشیم با تبعیض در همین حدی که قانون به ما اجازه داده است: سوال، استیضاح، تفحص.

وی در مورد اشتغال گفت: در مورد اشتغال هم من همیشه در بودجه پیشنهاد داده ام که شهرک های صنعتی به خصوص مناطق محروم را تقویت کنیم چرا که سرمایه گذاری زمانی مایل به سرمایه گذاری است که زیرساخت آن آماده باشد.

کامران یادآور شد: متاسفانه عملکرد مجلس  ما انقلابی نیست، رئیس مجلس هم  هم دراین راستا حرکت نکرده است، مزاج اشرافی گری در بین نمانیدگان مشهود است، حاکمان در نظام اسلامی اعم از مسئولین دولتی درهر بخشی باید بر خود سخت بگیرند ولی ما رفتار و کرداری متفاوت از این موضوع را شاهدیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها