امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 27271
تاریخ انتشار: ۱:۰۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
چاپ این نوشته
Share
در همایش تجلیل از ا ساتید حوزه علمیه اصفهان:

مدیر حوزه علمیه اصفهان با اشاره به  شاخصه های یک معلم دینی  و مقام والای او از منظر اسلام گفت: امام راحل بارها به به استاد اخلاق خود افتخار می کرد و اصطلاح روحی فداک را بکار می برد، چرا که آیت الله شاه آبادی استاد همراه با عمل  بود.

به گزارش خبرنگارمباحث، مدیر حوزه علمیه اصفهان پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از اساتید حوزه علمیه اصفهان به مناسبت سالروز شهادت شهید آیت الله مطهری اظهار کرد: اگر بخواهیم به طور صریح و سریع درباره ارزش مقام معلم بیان کنیم ، باید گفت هیچ مقامی بلندتر از مقام معلم و استاد نیست .

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد با بیان اینکه تدریس علوم به ویژه علوم اسلامی و دینی ارزش والا دارد گفت: البته این ارزش و منزلت در گرو اصولی است که باید رعایت شود وگرنه قدر و منزلتی ندارد و چه بسا مایه حسرت زیاد در روز قیامت برای استاد می شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: مقام معلم دینی و عالم از منظر منابع دینی والا است ولی شروط سختی هم دارد، اول آنکه باید مدرس خوب درس را یادگرفته باشد  و دوم آنکه خود نیز به آن عمل کند و سوم انکه به دیگران خوب بیاموزد.

وی افزود: رعایت کردن نیت خالص در امر تحصیل و تدریس علوم دینی یک اصل است، نباید اساتید حوزه به علوم خود مغرور شوند، در روایت آمده است که یک عالم دینی باید از خانه به قصد فراگرفتن علم بیرون رود با این هدف که یک باطلی را به حق برگرداند و یک گمراهی را به راه راست بازگرداند.

آیت الله طباطبایی نژاد عنوان کرد: درس گفتن استاد باید موجب رشد و ارتقایش شود، اساتید حوزه به نحوی درس بگویند که موجب انگیزش طلبه شود ، درمنابع دینی ما فصلی پیرامون آداب درس دادن و تحصیل علوم است که طبق آن نختسین گام برای طلبه علوم دینی، حفظ قرآن است.

وی در آخر به بحث انتخابات۹۶ و شرایط مهم وخواسته های رهبر معظم انقلاب اشاره و تاکید کرد: فریاد رهبری بلند است  که اگر مردم به خوبی پای صندوق های رای  حضور پیدا کنند باعث آبروی ایران  و تنها نظام شیعه جهان می شود و این امر امنیت بخش و استحکام بخش نظام جمهوری اسلامی ایران است.

مدیر حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: یکی از وظایف دینی که بر گردن همه اساتید    حوزه و روحانیت شیعه است  این بوده که طبق فتوای همه مراجع  و حکم حکومتی ملت را برای حضور حداکثری پای صندوق های رای تشویق کنیم ، گاهی سکوت اصلا جایز نیست.

انتهای پیام/مباحث

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها